Skrine na mieru – skvelý pomocník do každej domácnosti

skrineVstavané skrine alebo aj skrine na mieru sú čoraz žiadanejšou súčasťou rozlohovo menších bytov, ale aj obrovských a rozľahlých domov. Na trhu sa síce objavujú už nejaký ten rok, ale z dôvodu cenovej neprístupnosti boli spočiatku v bežných domácnostiach skôr výnimkou ako pravidlom. Do väčšiny z nich sa začali dostávať až v poslednom období.

Ich stúpajúca popularita však nie je náhodná ani čisto trendová záležitosť. Vstavané skrine sú naozaj skvelými a hlavne praktickými pomocníkmi, ktorých oceníte v každej domácnosti. Aké sú ich výhody a možnosti využitia? Dočítate sa v našom dnešnom článku…

Vstavané skrine do atypických priestorov

Vstavané skrine sa vyrábajú na mieru a teda ich môžete umiestniť naozaj kdekoľvek, kde pre ne nájdete vhodný priestor. Najčastejšie sú umiestňované do predsiení a spální, ale svoje využitie nájdu aj inde, hlavne v atypických priestoroch, napr. v podkroví, kde je strop znížený a bežnú skriňu by ste tam v žiadnom prípade neumiestnili. Vďaka vstavaným skriniam však aj takýto priestor naozaj plnohodnotne využijete.

Prečo umiestniť vstavané skrine do predsiene?

V predsieňach sú vstavané skrine výborné preto, že do nich môžete skryť všetky veci, ktoré v danú sezónu, resp. ročné obdobie, nepotrebujete. Na jar sem odložíte zimné kabáty, v zime zasa plavky a šortky a tak vám nezaberajú zbytočne miesto vo vašej spálňovej skrini, kde môžete mať odložené veci, ktoré aktuálne nosíte.

Vstavané skrine miesto šatníku

skrineV spálňach je ich využitie jasné – pokiaľ nemáte v byte dostatok priestoru pre samostatnú izbu, ktorá by fungovala ako šatník, vstavané skrine vám preňho vytvoria dokonalý priestor s množstvom políc, zásuviek aj vešiakov a odložiť si sem budete môcť všetko, od oblečenia, cez kabelky až po obuv. Mnoho ľudí však vstavané skrine využíva aj pre odkladanie vecí do domácnosti, akými sú napr. vysávač či žehliaca doska, aby neboli stále na očiach a nekazili tak celkový dojem z bytu.

O ďalších, trochu menej tradičných možnostiach, ako využiť vstavané skrine sa môžete dočítať v pokračovaní nášho článku Skrine na mieru – skvelý pomocník do každej domácnosti (2. časť).