Aké sú výhody práce s konvektomatom?

Dobrý sporák v reštaurácii je určite jedným z najdôležitejších gastro zariadení, ktoré umožňuje kuchárom variť rôzne pokrmy. Je však občas na zváženie manažementu prevádzky, či v meniacich sa podmienkach na trhu bude naďalej postačovať tradičná rúra. Nebolo by možno lepším riešením investovať do kvalitného konvektomatu?

kovektomat
Investovať do konvektomatu sa oplatí. Šetrí nielen čas, ale aj peniaze.

     Takéto zariadenie vám umožňuje vykonávať niekoľko procesov varenia a typov spracovania surovín. Na rozdiel od klasickej rúry vám umožní nielen piecť, ale dokáže nahradiť aj vybavenie ako je grilovacia platňa, fritézy či parné hrnce.

Konkvektomat šetrí čas aj peniaze

      Vhodný konvektomat vám umožní znížiť množstvo vybavenia v kuchyni a tiež eliminuje potrebu investovať do niekoľkých ďalších gastro zariadení. Navyše, na rozdiel od tradičnej rúry, konvektomat umožňuje pripravovať niekoľko plechov s výrobkami súčasne. Vďaka tomu je vhodný, ak sa vo vašich priestoroch konajú veľké podujatia. Ako sú svadby, rodinné oslavy, konferencie alebo bankety.

velky konvektomat
V ponuke sú rôzne typy a veľkosti konvektomatov.

Rôzne možnosti a prednosti

     Konvektomaty sú navyše vybavené doplnkovými funkciami, ktoré vašu prácu ešte viac zefektívnia. Je to napríklad:

  • nočné varenie umožňuje naprogramovať požadovanú dobu varenia a parametre, vďaka čomu sa zariadenie automaticky zapne bez potreby prítomnosti personálu v kuchyni,
  • kuchárska kniha aj s možnosťou programovania receptov, takže stačí zvoliť príslušný program prípravy pokrmu tlačidlom,
  • funkcia automatického umývania, vďaka ktorej si komora na pečenie zachováva ešte vyššiu úroveň hygieny a nakoniec
  • možnosť vložiť a variť niekoľko rôznych jedál súčasne, bez toho, aby sa ich chute zmiešavali.

Aké ďalšie výhody získate používaním konvektomatu?

      Konvektomaty umožňujú skrátiť čas potrebný na prípravu pokrmov. Urýchlenie tohto procesu neovplyvňuje zmeny v zložení surovín. Okrem toho sa výsledné jedlá vyznačujú požadovanou textúrou a konzistenciou. Zachovávajú si arómu charakteristickú pre daný produkt.

     Investíciou do konvektomatu získavate možnosť rozšírenia jedálneho lístka a sortimentu ponúkaných jedál vo vašom gastro zariadení. Oplatí sa investovať do zariadenia na špeciálne úlohy, ktoré zvládne akúkoľvek tepelnú úpravu a všetky produkty bez ohľadu na ich typ. Konvektomat nie je určený na prípravu malého množstva jedla. Vďaka zrýchlenému tepelnému spracovaniu, nižšej spotrebe tuku a multitaskingu môžeme ušetriť veľa času, energie a surovín.