Skrine na mieru – skvelý pomocník do každej domácnosti (2. časť)

skrinePredchádzajúci článok sa venoval téme, ako využiť vstavané skrine na tých najčastejších miestach, kam ich ľudia zvyknú umiestňovať vo svojej domácnosti, teda v predsieni a v spálni. Táto druhá časť článku by mala byť skôr o tom, ako ich využiť na menej tradičných miestach, tak, aby ste zároveň naplno využili aj ich potenciál.

Vstavané skrine ako náhrada za obývacie steny

Menej tradičné miesta, kde bývajú vstavané skrine využívané, sú napr. obývacie izby. Tu slúžia vstavané skrine ako náhrada za obývacie steny, takže časť skrine, ktorá je otvorená, resp. iba zasklená priehľadným sklom, slúži na vystavenie toho, čo chcete, aby si hostia pri návšteve u vás všimli. Často to býva zbierka kníh, na ktorú je jej majiteľ pyšný, ozdobná keramika či rôzne dekoratívne predmety.

Obývacia izba v rustikálnom štýle

Keďže vzhľad vstavanej skrine si môžete prispôsobiť presne podľa svojich vlastných predstáv, v prípade, že svoju obývaciu izbu chcete ladiť do momentálne veľmi obľúbeného rustikálneho štýlu, môžete si podľa toho vybrať aj drevo, z ktorého bude vstavaná skriňa vyrobená. Následne ju môžete aj veľmi prakticky využiť – totižto, aby televízia nijakým spôsobom nerušila tento štýl zariadenia vašej obývačky, skryte ju za dvere vstavanej skrine.

Do vstavanej skrine môžete skryť aj celú pracovňu

Kskrineeď už je reč o skrývaní vecí do vstavanej skrine, čo keby ste do nej skryli rovno celú jednu izbu? Aj to je možné napr. v prípade, že váš byt je naozaj malý a vy si v ňom potrebujete zriadiť funkčnú pracovňu. Jednoducho, za dvere skrine schovajte stolík s počítačom a všetkými komponentmi, ktoré k nemu potrebujete, využiť môžete napr. aj poličky, ktoré budú súčasťou vstavanej skrine, na odkladanie rôznych kancelárskych pomôcok a potom, v čase, keď svoju pracovňu práve nepoužívate, iba zavrite dvere na skrini a vaša pracovňa sa v byte doslova stratí.

Malým ťahákom pre vás môže byť aj umiestnenie zrkadla na takúto vstavanú skriňu. Tým sa vám totižto opticky zväčší priestor danej izby, v ktorej máte skriňu umiestnenú.