Značkové kabelky namiesto napodobenín

Za lacné veci sa dvakrát platí. Tak znie módne porekadlo, podľa ktorého by si mali brať príklad všetky ženy, ale aj muži. Už naše prababky vedeli, že napodobenina šitá horúcou ihlou nie je tak kvalitná, ako originál. Zatiaľ čo lacné napodobeniny majú tendenciu sa po čase rozpadnúť a trhať na základe nekvalitného materiálu, značkové kabelky sa pri správnej starostlivosti oplatia omnoho viac, hoci do nich investujete podstatne väčší obnos vašich peňazí. Fejkové kabelky sa vyrábajú z koženky, zatiaľ čo značkové z pravej kože. Koženka síce pekne vyzerá, ale veľmi ľahko dochádza k jej poškodeniu. A taká investícia za to veru nestojí.

Značkové kabelky
Investovať do kvalitnej kabelky sa oplatí.

Značkové kabelky definujú váš vkus

Na tom, akej značky značkové kabelky nosíte, zistí vaše okolie, aký máte vkus a akú značku preferujete. To býva často dobrým námetom na diskusiu s ľuďmi, ktorí si rovnako potrpia na kvalitu a značkové veci. Kupovaním rádových kabeliek akoby ste peniaze vyhadzovali von oknom. Zatiaľ čo napodobeninu budete kupovať niekoľkokrát, pretože vám skrátka nevydrží pravidelné nosenie, v tom istom období vám bude stačiť jedna jediná kabelka, ktorá pyšne na sebe nosí logo jedného zo svetových značiek. Nosením značkovej kabelky predídete v spoločnosti takzvanému faux-pas. Či nosíte originál je poznať. Opačný prípad vás môže spoločensky ponížiť.

Značkové kabelky
Značkové kabelky sú vyrobené z kvalitných materiálov.

Kabelky nestoja tak veľa

Za značkovú kabelku nemusíte utratiť hneď 150€, ide to aj omnoho lacnejšie. Stačí si dobre preskúmať obchody alebo e-shopy, ktoré často ponúkajú výhodné zľavy. Netreba zabúdať ani na etické hľadisko. Pokiaľ zakúpite kabelku od svetového výrobcu, môžete si byť istá tým, že vyrába kvalitné kabelky. Výrobca si dáva záležať na svojej dobrej reputácii, čo sa odráža aj na voľbe materiálov a postupe výroby. To má vplyv aj na výber a spokojnosť zamestnancov. Obyčajné kabelky sa vyrábajú bežne v krajinách tretieho sveta, kde pracujú ľudia v takmer otrockých podmienkach. Mnohokrát tam pracujú aj deti. Preto sú také kabelky cenovo príťažlivé. Ale, za akú cenu?