Zimné topánky pánske najlepší čas na nákup?

Pomaly prichádza leto, a úroveň ortuť v teplomeroch začína atakovať 20 až 30 stupňov Celzia. Práve toto je obdobie kedy sa obchodníci snažia silou mocou vyprázdniť sklady. To v preklade znamená že pre zákazníkov je najlepší čas kedy vytiahnuť kreditku a vybrať sa nakúpiť zimnú pánsku obuv. Nie je nič nezvyčajné keď uvidíte v obchode skoro až 50 % zľavy na zimné topánky pánske a to sa už ľahšie nakupuje keď nevidíte cenovku nad 100€ a vyššie. Poďme sa v tomto článku pozrieť na aké parametre sa pozerať pri takomto nákupe.

zimné topánky pánske
Pánska zimná obuv

Materiál

Dneska na trhu je veľa kvalitných materiálov ktoré vedia zabezpečiť teplo a zároveň kvalitu a štýl zimných topánok. Medzi najkvalitnejšie patria nubuk a koža až po Goratex materiál. Goratex je špeciálny textilný materiál ktorý svojou štruktúrou a membránou neprepúšťa vietor dovnútra materiálu. Funguje pri tom jednoduchá rovnica čím silnejšie fúka tým je membrána nepriepustnejšia plus sa strieka špeciálnou látkou aby odpudzovala vodu. Nubuk sa získava s kože hovädzieho, teľacieho alebo bravčového povrchu.  Postupnom brúsením sa vyleští koža ktorá sa mierne podobá na semišovú kožu.

Vnútorná výplň

Toto je veľmi dôležitý aspekt zimných topánok. Výplň sa môže veľmi líšiť od ceny obuvi . Od holej kože až po vlnu ktorá príjemne hreje počas chladných zimných nocí. Treba pozerať aj ako je vyriešená izolácia takýchto topánok. Najčastejšie sa používa Thinsulate izolácia ktorá ma za úlohu udržiavať chodidlo v teple. Ak ale ste typ ktorému je neustále zima v topánkach existujú vyhrievacie gélové vložky ktoré vsuniete do zimných topánok a hrejú vás najbližšie 4 až 6 hodín.

zimné topánky pánske
Zimná obuv

Podrážka

Zimné pánske topánky by mali mať kvalitnú podrážku s gumy či iného odolného materiálu. Ďalej by mali mať  dobrý grip čo znamená že nesmú byť hladké ako tenisky ale o troška vyvýšené a hlavne širšie kvôli dobrej stability nohy.

zimné topánky pánske
Pánska obuv