Zeolit do rybníka – pre čistejšie a zdravšie prostredie pre rybičky

zeolit do rybníka
Problémy s údržbou vody v jazierku za vás vyrieši príroda

Máte problém s údržbou vášho jazierka alebo rybníka? Nedarí sa vám udržať vodu v ňom priezračne čistú? V tomto článku vám napovieme o riešení, ktorým je zeolit do rybníka.

Najčastejším problémom v rybníku je veľké množstvo rybičiek, ktoré majú v malej nádrži veľké množstvo potravy. Ďalšou príčinou môže byť popadané lístie v jazierku. To sa postupne rozkladá a vtedy dochádza k podpore rastu rias. Toto býva spojené aj s odumretými časťami rastlín v ňom. Riešením pre tieto problémy je pravidelné čistenie rybníka, k čomu vám pomôže aj zeolit.

Prírodný hornina s pozoruhodnými vlastnosťami

Zeolit je hornina s kryštálovou štruktúrou a výnimočnými fyzikálnymi vlastnosťami. Jeho využitie je široké v rôznych sférach ako je napr. poľnohospodárstvo – doplnková kŕmna látka, resp. hnojivo; stavebníctvo – prísada do cementov; na čistenie vôd; ako prísada pre zmesné produkty, sorbenty pachov; podstielky pre mačky, štrk do akvária; a v mnohých iných sférach.

Zeolit do rybníka

zeolit do rybníka
Pre zdravie vašich rýb a rastlín vyskúšajte zeolit do rybníka

Zeolit do rybníka je ideálnym nástrojom pre udržiavanie nízkej hladiny amoniaku vo vode. Dokonca aj mierna hladina amoniaku môže byť hrozbou pre zdravie rýb. Tento problém nastáva najmä v nových rybníkoch.

Zeolit si môžete zaobstarať jednoducho. Predáva sa vo vopred pripravených baleniach s inštrukciami pre dávkovanie. Vždy je lepšie zaobstarať si dve balenia, jedno, ktoré použijete hneď a ďalšie mať v zásobe. Spočiatku je potrebné zeolit do rybníka použiť častejšie, kým sa nadmerné hodnoty amoniaku stabilizujú. Popri tom ako použijete zeolit, je nutné vykonať čiastočné vymieňanie vody, aby sa amoniak držal na primeranej hranici. Zeolit nemožno použiť v rybníkoch alebo akváriách, kde je voda slaná.

Zeolit je prírodná hornina, ktorá más skvelé adsorbčné vlastnosti. Použite zeolit do rybníka na odstránenie amoniaku z rybníka a vodných nádrží. Pre viac informácií o hornine zeolit a jej využití si môžete prečítať  aj online na stránkach spoločnosti ZEOCEM.