Ženské tepláky sú späť!

Ženské tepláky sú späť!

Na titulkoch magazínov ako aj v televízore môžeme stále častejšie vidieť celebrity v teplákoch. Možno sa vám to na prvý pohľad nemuselo hneď páčiť, možno ste sa v duchu zasmiali, lebo tepláky pokladáte za výlučne voľnočasové alebo športové oblečenie… No časom sa vám ten pohľad na obyčajné tepláky začal páčiť. Niet sa čomu čudovať, pretože dnešné tepláky sa od tých, ktoré sme nosili pred pätnástimi rokmi, veľmi líšia. Aj preto dnes ženy nemajú najmenší problém obliecť si ich hoci aj do mesta na nákupy. Ženské tepláky sú momentálne veľmi IN a pokiaľ sa naučíte ako ich nosiť a s čím kombinovať, môže sa aj z vás stať módna trendsetterka, ktorá udáva štýl.

ženské tepláky
Tepláky – skvelý módny kúsok

Ženské tepláky – „China style“

Na to, aby ste v teplákoch vyzerali štýlovo a neboli okoliu na smiech, musíte vedieť, ako sa ženské tepláky nosia. Najdôležitejšie je vybrať si správny strih teplákov, ktorý bude lichotiť vašej postave a nebude ju zbytočne deformovať. Veľmi populárne sú dnes tepláky so zníženým sedom tzv. pudlovky, no nezaostávajú ani tie s rovným strihom tzv. boyfriend tepláky. V zásade platí, že voľnejšie tepláky sa kombinujú s obtiahnutým tričkom a naopak vypasované tepláky pekne ukážu, ak ich zladíte s voľnejším topom. Vyhnite sa kombinácii tepláky – mikina s kapucňou, pretože to, čo bolo IN kedysi, nie je v móde teraz. Zabudnite aj na tepláky a lá čínsky sklad – všetci dobre poznáme ten štýl, kedy sú doslova celé tepláky popísané nezmyselným textom či inými ozdobami. Je to gýč a preto sa mu treba oblúkom vyhnúť!

ženské tepláky
Tepláky dnes nájdeme s rôznymi vzormi.

Ako nosiť ženské tepláky?

Kúpili ste si krásne ženské tepláky, no nemáte ani tušenia s čím ich kombinovať? Nebojte sa zapojiť svoju fantáziu. Nech už zo svojho šatníka vytiahnete pohodlné tenisky, balerínky, mokasíny, slip-on alebo dokonca topánky na podpätku… V kombinácii so správnymi teplákami bude výsledný efekt vždy stáť za to. Veľmi pekne ukáže napríklad kombinácia sivých teplákov, lodičiek, obtiahnutého topu a krátkej koženky. Alebo klasika v podobe tepláky – plátenky –  tričko do pol pása. Tepláky dobre ukážu aj so svetríkom, no pokiaľ sa bojíte vymýšľať nové kombinácie, vsaďte na istotu a nechajte si poradiť „múdrym ujom googlom“.

ženské tepláky
Tepláky s maskáčovým vzorom.