Bible – dárek ke každé zbrani

Pokud byste se někdy čirou náhodou ocitli v army shopu se zbraněmi v Tennessee, buďte připraveni na velkou kuriozitu – ke každé zakoupené zbrani dostanete Bibli a americkou nebo konfederační vlajku jako dárek. Takovou velmi efektivní reklamu si zvolil jeden malý obchod z amerického Oaklandu a vztahuje se na každou pistoli, balení střeliva nebo pouzdro na zbraň.
Když se majitele obchodu zeptali, proč použil tento styl propagace a reklamy, jeho odpověď zněla jednoznačně: „Proč ne?„. Vlajky a Bibli zdarma považuje za velmi patriotické gesto.

Posvátná kniha bible

Zbraň a bible se rovná dobrý marketing

I když se to někomu může zdát absurdní, jeho zákazníci si tento krok velmi pochvalují. Zvýšily se prodeje všech zbraní od levných pistolí za 200 $ až po drahé a profesionální zbraně v cenové hladině kolem 20 000 amerických dolarů – všechny jdou na odbyt. Majitel prozradil i to, že důvodem pro tento krok a styl reklamy bylo to, že se dostal do toho bodu života, kdy ho už unavuje, jak lidé kritizují a útočí na jeho morální hodnoty a přesvědčení. Rozhodl se proto, že takovým způsobem podpoří ostatní, kteří stejně jako on, věří v tradiční americké hodnoty: „Věřím v právo nosit zbraně a věřím ve svobodu vyznání. Za oběma vlajkami, americkou i konfederační, je kus historie, která by neměla být zapomenuta. Tímto krokem chci podpořit práva lidí věřit v zbraně, Boha a zemi.

Carbine útočná puška

Vyjádřil se, že všichni mají svá práva – pokud jste ateista, tak jím buďte. „Co se týká politiky, tak jsem velmi otevřený člověk. Pokud věříte v Boha, klidně v něj věřte dál. Pokud věříte v americkou konfederační vlajku a historii, která je z ní, tak ať se vám líbí, máte na to právo. Všechny tyto věci jsou ve své podstatě pro mě důležitější, než samotný byznys. Snažím se podpořit každého, kdo má stejné, nebo alespoň podobné názory jako já.

A co vy? Jaký máte názor na „tradiční americké hodnoty“? Přivítali byste něco takového i v Česku?