Záhradný nábytok – nové trendy a na čo si dávať pozor pri kúpe

zahradny nabytokZáhradný nábytok nemá v obchodoch príliš veľkú škálu variácií, z ktorých by sme si ako zákazníci pri jeho kúpe mohli vyberať, hlavne pokiaľ ide o materiál, z ktorého je vyrobený. Väčšinou tu totižto nájdeme základné tri druhy nábytkov určených pre používanie v záhrade. Tými sú hliníkový nábytok, záhradný nábytok z umelého ratanu a klasický plastový nábytok. Tieto tri sa osvedčili medzi slovenskými zákazníkmi nie len z hľadiska svojho dizajnu, ale hlavne funkčnosti, keďže ich údržba je pri exteriérovom používaní najmenej náročná.

Aký záhradný nábytok si však vybrať, ak sa chcete riadiť aj podľa aktuálnych svetových trendov v oblasti dizajnu a nepozerať len na to, ako náročná bude jeho údržba? Na čo si dávať pozor pri kúpe záhradného nábytku? Čítajte a dozviete sa viac…

Aktuálne trendy uprednostňujú drevený záhradný nábytok

Hoci, čo sa týka interiérového nábytku, drevo sa dostáva do úzadia a do popredia sa stavajú skôr iné výrobné materiály, pre záhradný nábytok to platí úplne opačne. Tu, pokiaľ chcete staviť na dizajn, odporúčame vám, aby ste sa v obchodoch poobzerali skôr po kúskoch, ktoré sú vyrobené z dreva, pričom by sa malo jednať hlavne o tropické drevo. V kurze sú hneď dva typy takéhoto dreva – teak a meranti, pričom prvé spomínané v obchodoch zoženiete zrejme o čosi jednoduchšie.

Neuspokojte sa s klasickou zárukou!

Pri kúpe záhradného nábytku je potrebné dávať si pozor na tri základné veci: Prvou je záruka, ktorú vám predajca ponúka, pretože záhradný nábytok je vystavovaný oveľa väčšej záťaži než interiérový nábytok. Práve z tohto dôvodu klasická dvojročná záruka nie je postačujúca a je dôležité, aby bola predĺžená aspoň na 5 rokov.

Vyhovuje vám základný set?

Výhodou je, ak si svoj záhradný nábytok môžete „vyskladať“ sami a nemusíte sa spoliehať na záhradné sety, ktoré sa predávajú už ako celok. Vďaka tomu si budete môcť vybrať napr. počet stoličiek, ktoré potrebujete alebo či namiesto niektorých stoličiek nechcete aj záhradnú lavičku alebo kreslo. Ak vám však vyhovuje aj z niektorých vopred určených setov od výrobcu, voľba je len a len na vás.

zahradny nabytokAj v ďalšej sezóne…

Poslednou vecou, na ktorú si dávať pozor pri nákupe nábytku do záhrady je možnosť dokúpenia ďalších kusov nábytku. Spýtajte sa predajcu vopred, či v prípade potreby bude možné zakúpiť si v ďalšej sezóne aj niektorý kus nábytku z aktuálnej kolekcie. Podľa toho spoznáte naozaj kvalitného predajcu, pretože túto možnosť ponúkajú len máloktorí.