Zabudnite na svadobné agentúry. Staňte sa svadobným plánovačom!

svadobná agentúra
Svadobná agentúra ako bussiness? Prečo nie?!

Už ste niekedy uvažovali o plánovaní svadby pre niekoho iného? Páči sa vám myšlienka organizovania veľkých spoločenských podujatí? Na toto existuje síce svadobná agentúra, no plánovačom svadieb sa môžete stať aj vo voľnom čase, popri inom zamestnaní.

Zostavte si vlastný malý biznis

To, že začnete v tejto oblasti podnikať, ešte neznamená, že to musí byť váš hlavný príjem. Na začiatok môžete absolvovať krátke kurzy, ktoré vás oboznámia so základnými pravidlami. Ako plánovač svadieb môžete pracovať sám alebo s partnerom vo dvojici.

Veci, ktoré nekúpite

Pri plánovaní akejkoľvek svadby budete určite potrebovať odvahu, guráž, priebojnosť, cítenie, empatiu, komunikatívnosť, priateľské, no profesionálne vystupovanie a víziu s dôrazom na detaily. Mali by ste tiež vedieť reagovať pod nátlakom a v stresových situáciách reagovať pokojne (prípadne aj primerane upokojiť nevestu, ženícha, hostí…).

Prieskum trhu

Prieskum je hlavný kľúč k počiatočnému úspechu. Prieskum dodávateľov, kvetinárov, reštaurácií, materiálov, … a taktiež prieskum iných svadobných agentúr. Budete mať lepší prehľad a budete vedieť pohotovo reagovať pri nepredvídaných situáciách – čo je stále dobrou vizitkou.

svadobná agentúra
Urobte si prieskum, rôzne kurzy

 

Komunikatívnosť

Veľmi dôležité je tiež vedieť vyjednávať s dodávateľmi. Všetky svadobné agentúry vyjednávajú pretože potrebujú získať čo najnižšiu možnú cenu pre budúcich novomanželov. Ktorá svadobná agentúra príde z lepšou cenovou ponukou, tá dostane samozrejme zákazku. Vyjednávanie si často krát vyžaduje „tvrdý nos“ a ochotu posúvať hranice, aj keď to vám nie je úplne príjemné. Výsledok však stojí za to.

Kurzy

V dnešnej modernej dobe je dobré, ak máte perfektné počítačové znalosti a ovládate photoshop. Pretože čím realistickejšiu predstavu a dizajn ponúknete na ukážku svojim klientom, tým viac si ich získate.

Ak nie ste manažérsky, biznis typ, skúste absolvovať aj kurz takéhoto smeru. Je to investícia, ktorú určite neoľutujete (a to v žiadnej práci, nielen pre svadobného plánovača).

Pomôže vám to len rozbehnúť sa a vyzerať profesionálne.

Plánovanie vašej prvej svadby bez svadobnej agentúry

svadobná agentúra
Začnite so svojimi známymi

Veľmi dobrý tip je zobrať si ako svoju prvú prácu plánovanie svadby priateľom či niekomu blízkemu, alebo jednoducho absolvovať jedno plánovanie svadby od začiatku až po koniec so svadobnou agentúrou, kde budete vystupovať len ako asistent. Priateľom, pretože sa najlepšie oboznámite so všetkým potrebným okolo svadby v priateľskej zóne, kedy vám budú „odpustené“ menšie začiatočnícke prešľapy alebo drobné detaily. Svadobná agentúra, pretože už funguje v tejto brandži niekoľko rokov a môže vás naučiť a upozorniť na rokmi nadobudnuté skúsenosti.

Na záver – nový začiatok

Ak už máte všetko pripravené a prvú svadbu úspešne za sebou, je čas na marketing a reklamu. Zviditeľnite sa. Momentálne sú veľmi populárne sociálne siete, kde si ľahko vytvoríte firemný profil. Môžete si dať vytvoriť vlastnú web stránku so základnými informáciami, kde vás ľahko budúci klienti nájdu a kontaktujú.

Veľa šťastia!