Vzduchovka Hatsan – správna voľba pre začiatočníkov

K najpredávanejším klasickým vzduchovým zbraniam na Českom trhu patrí práve vzduchovka Hatsan. Hatsan je turecká značka a je jedna z mála továrni na svete, ktoré patria k takzvaným samo aktívnym. Zamestnáva cez 400 kvalifikovaných pracovníkov. Pričom zahŕňa 300 technicky vyspelých liniek. Kladnou stránkou tejto firmy je to, že nekopíruje iných výrobcov. Snažia sa ponúkať kvalitu za prijateľnú sumu. Týmto spôsobom vyplňuje medzery v trhu medzi lacnými a drahými výrobkami. Vzduchovka Hatsan si našla svojich majiteľov vo viac ako 80-tich krajinách sveta vrátane Slovenska, Česka a Poľska.

vzduchovka hatsan
Vzduchovka Hatsan

Vzduchovka Hatsan – aký model si vybrať ?

Ak ste užívateľom strelných zbraní na rekreačné účely, tak by ste sa mali zamerať na Hatsan 50S, ktorý je s drevenou pažbou a modely 70, 80, 85 a 90 s plastovou pažbou. Vnútorný systém a energie strely sú totožné. Nie je na škodu dodať, že firma Hatsan vyrába a kompletizuje všetky komponenty v jednej firme. 30 ročná tradícia výroby vzduchoviek a ostrých zbraní. Výrobné stroje na ploche 15.000 m2. Firma má najprísnejšie požiadavky vstupnými testami.

Hatsan 55S, 70 a 75 (model totožný s modelom 70 iba v prevedení 5,5 mm, vhodný pre lov hlodavcov).

Hatsan 80 a 85 (model 85 je vybavený inou muškou a hlavne gumovou koncovkou pažby, ktorý pohlcuje spútný ráz zbrane na rameno).

vzduchovka hatsan
Hatsan 85 Combo

Hatsan 90, 125 (patria medzi dlhé modely, vhodné na streľbu na vzdialený cieľ, ma prevedenie TH s ergonomickou pažbou, ale nie je vhodná pre ľavákov).

Hatsan 100X a 105X (prevedenie pažby plast/drevo s pevnou hlavňou a spodnou napínaciou pákou)

Hatsan AT44-10 (vzduchovky na stlačený vzduch so zásobníkom na 10 ran, všetky modely sú vybavené svetlovodnými mieridlami TRU-GLO, zaručia vynikajúcu viditeľnosť a presné zacielenie na cieľ).

Hatsan 35J (sú predajné iba na zbrojný preukaz), neposielajú sa cez internet. Možno zakúpiť iba v špecializovaných predajniach, vzduchovku je nutné zaregistrovať ako ostrú zbraň, kvôli jej výkonnosti.

vzduchovka hatsan
Vystrojená vzduchovka