Využitie zrkadiel v interiérovom dizajne

Zrkadlá nás sprevádzajú v interiéroch už dlhé roky. Donedávna boli síce iba doménou kúpeľne, chodby alebo možno spálňovej skrine. Tento trend sa však čoraz častejšie mení. Hlavne v modernom interiérovom dizajne si zrkadlá našli svoje pevné a zaslúžené miesto. Využitie zrkadiel narastá čoraz viac hlavne v obývacích priestoroch, ale aj v miestnostiach ako kuchyňa alebo jedáleň, kde by sme pred niekoľkými rokmi hľadali zrkadlá márne.

Zrkadlo úplne mení interiérový dizajn

interierovy-dizajnVďaka vlastnostiam zrkadla dokáže šikovný interiérový dizajnér doslova čarovať s priestorom. Nejedná sa iba o využitie zrkadliacich efektov. Jedná sa hlavne o optické zväčšovanie priestoru a prácu so svetlom. Vďaka zrkadlám sa v interiérovom dizajne dá priniesť denné svetlo aj do tých najtmavších kútov. Pritom nie je potrebné budovanie veľkých zrkadliacich plôch. Úplne postačí niekoľko správne umiestnených menších zrkadiel, ktoré svetlo prenesú presne podľa požiadaviek interiérového dizajnéra.

Zrkadlo môže pôsobiť iba ako dekoratívny prvok

Hoci sa často v interiérovom dizajne hľadí na zrkadlo iba ako na funkčný prvok, nie vždy to tak musí byť. Aj keď zrkadliaca funkčnosť  u zrkadla ostáva nezmenená, vďaka moderným trendom pri výrobe môže byť zrkadlo aj úžasným dizajnérskym prvkom. Pri správnom využití väčšieho, dizajnérsky zaujímavého, zrkadla už často nie je potrebné pridávanie žiadnych doplnkov do interiéru. Zrkadlo sa tak stáva jedným z nosných prvkom bytového dizajnu.

Zrkadlá sa využívajú aj pri Feng Šuej bytovom dizajne

interierovy-dizajn

Už podľa tejto starej náuky o bytovom dizajne má zrkadlo liečivé účinky, eliminuje vplyvy negatívnej energie a znásobuje pozitívnu energiu. Toto staré učenie hovorí o čistom zrkadle oblého tvaru, ktoré však nesmie zrkadliť neporiadok.  Pokiaľ chcete mať harmonický domov, určite neumiestňujte zrkadlo na koniec chodby alebo do spálne. Najlepšie je umiestnenie zrkadiel v kúpeľni, kde znásobujú pozitívnu energiu. Rovnako dobre pôsobí umiestnenie zrkadiel pri jedálenskom stole, tu by malo prinášať úspech a bohatstvo.

Využitie zrkadiel v bytovom dizajne je určite zaujímavým, a v súčasnosti aj moderným spôsobom, ako oživiť interiér každého domu alebo bytu. Pokiaľ si sami neviete dať rady ako najlepšie využiť zrkadlo u vás doma, neváhajte sa obrátiť na odborníkov. Určite vám radi a relevantne poradia v každom interiérovom štúdiu. Ja môžem odporučiť toto.