Výrobník ľadu a jeho mnohostranné využitie

V gastro priemysle sú dôležité malé detaily. Vezmite si napríklad ľad. Či už podávate nealkoholické nápoje alebo luxusné koktejly, pre uspokojenie svojich zákazníkov potrebujete stály prísun čerstvého ľadu. Väčšina hostí, ktorý navštívia vaše zariadenie, si vypýta k svojmu nápoju aj ľad. Nedostatok ľadu alebo jeho nekvalita určite neurobí na zákazníka dojem. Výrobník ľadu, ktorý zvládne každodenný dopyt zákazníkov a vyrobí kvalitný ľad, je pre vašu prevádzku isto dobrou investíciou. Na trhu nájdete samostatne stojace alebo aj podpultové výrobníky ľadu, takže si môžete zvoliť stroj, ktorý priestorovo vyhovuje práve vašej prevádzke.

výrobník ľadu
VÝROBNÍK KOCKOVÉHO ĽADU 21KG/DEŇ

Tvary ľadu

Je dôležité rozlišovať rôzne typy ľadu, ktoré môže výrobník ľadu vyrobiť. Niektoré tvary sú navrhnuté tak, aby sa pomaly tavili, zatiaľ čo iné majú príjemnú textúru. Väčšina prevádzok má stroje vyrábajúce kockový ľad, ktorý je vhodný na chladené nápoje. Kocky sa topia pomalšie ako vločky, čo môže vašej firme časom ušetriť peniaze. Kockový ľad sa vyrába v troch veľkostiach: polovičná kocka, bežná kocka a plná kocka. Plné kocky sú ideálne pre špičkové nápoje, likéry a situácie, keď potrebujete pomaly sa topiace riešenie, aby ste niečo ochladili. Veľké kocky ľadu vyzerajú v pohári pôsobivo a sú skvelým stredobodom akéhokoľvek koktejlu. Vločkový ľad je mäkký a ľahko sa formuje ako snehová guľa, takže ho môžete uložiť okolo mäsa a zvýrazniť tak vašu vitrínu. Je to tiež dobrá voľba pri miešaní smoothies a iných mrazených nápojov.

výrobník ľadu
VÝROBNÍK ĽADU S KAPACITOU AŽ 200KG/DEŇ

Výrobník ľadu a chladenie

Každý výrobník ľadu musí mať chladenie ktoré minimalizuje teplo jednotky.  Vyberte si také chladenie, ktoré bude dobre fungovať vo vašej prevádzke. Najčastejšie používané je chladenie vzduchom. Používa najmenšie množstvo vody. Spolieha sa na zabudované ventilátory, ktoré fúkajú vzduch cez kondenzátor, a aby ste ho mohli používať, nemusíte inštalovať ďalšie káble. Poznáme ešte chladenie vodou a diaľkové chladenie. Diaľkové chladenie (chladiaca jednotka umiestená mimo prevádzky) je ideálne pre zariadenia, ktoré musia eliminovať teplo a hluk produkovaný výrobníkom ľadu.