Vyberáme kvalitné a pohodlné zimné topánky

S prichádzajúcou zimou nás opäť mnohých čaká jedna dilema – výber zimných topánok. Možno si pomyslíte, že na ich kúpe nie je nič zložité, no keď zavítate do nejakého obchodu s obuvou, presvedčíte sa o opaku. Výber bohatý, regále plné rôznych topánok, no vy si zrazu neviete vybrať alebo ešte horšie, nič vám nevyhovuje. Kúpiť kvalitné a pohodlné topánky pritom nie je až také zložité. Stačí vedieť zopár užitočných tipov a než sa nazdáte, zimné topánky budú u vás doma. V prvom rade si treba vopred určiť váš finančný limit, čím sa výber podstatne zúži a vaše hľadanie bude omnoho ľahšie. Nezabúdajte ale, že kvalita aj niečo stojí a na vaše nové zimné topánky si vyhraďte rozumnú sumu.

Zimné topánky
Topánky na zimu musia byť kvalitné.

Zimné topánky – kvalita na prvom miete!

Najlepšou voľbou pre akékoľvek topánky je vždy koža. Pre zimné topánky to platí dvojnásobne, pretože žiadny iný materiál vám nezaručí takú odolnosť a trvácnosť ako práve koža. Koža je mäkká, vďaka čomu sa dokonale prispôsobí tvaru vášho chodidla a krásne vonia. Na výber pritom máte dve varianty a to buď brúsenú kožu alebo lakovanú, pričom do mokrej zimy a teda aj snehu odporúčame radšej druhú možnosť. Kožené topánky okrem vyššej ceny nemajú vlastne žiadne nedostatky, no aj tu si treba uvedomiť, že vyššia obstarávacia cena je vlastne investíciou do kvality. Radšej si kúpte kvalitné zimné topánky za 100 eur, ktoré vás vydržia niekoľko rokov ako kúpiť čižmy zo syntetiky za 40 eur na jednu sezónu.

Zimné topánky
Kvalitné topánky sú odolné a vydržia vám viac ako jednu sezónu.

Zimné topánky a ich dizajn

Pre milovníkov módy a vlastne pre každého z nás je okrem kvality nesmierne dôležitý aj dizajn zimných topánok. Čo si budeme klamať, nikto z nás by si na nohy neobul škaredé zimné topánky len preto, že sú kvalitné. Pri kúpe si teda pozorne všímame aj ich vzhľad a rozmýšľame, či sa nám svojim dizajnom budú hodiť k nášmu oblečeniu aj doplnkom. Najmä ak si nemôžete dovoliť kupovať hneď niekoľko kusov zimnej obuvi. Preto sa potrebujete uistiť, že vaše nové zimné topánky sa budú dať kombinovať s väčšinou vášho šatníka. V takýchto prípadoch voľte topánky v neutrálnych farbách, akou je napríklad čierna klasika alebo všetky odtiene hnedej.