Vyberáme Skylink karty pre sledovanie satelitnej televízie

skylink
Viete ako si vybrať Skylink karty do vášho satelitného prijímača?

Na to, aby ste mohli sledovať TV programy ponúkané satelitnou televíziou Skylink, potrebujete okrem TV aj ďalšie príslušenstvo. Sem patria satelity, satelitné prijímače a Skylink karty. V dnešnom článku bude naša pozornosť zameraná predovšetkým na Skylink karty. Prečo sú vlastne potrebné a aké rôzne typy kariet existujú na trhu? Odpovede nájdete v nasledujúcich riadkoch…

Čo sú vlastne Skylink karty?

Skylink karty sú potrebné pre dekódovanie satelitného signálu, ktorý prichádza do prijímača zo satelitu a odtiaľ do TV. Bez tejto súčasti síce môžete pozerať niekoľko televíznych programov, ktoré nie sú kódované, avšak drvivá väčšina TV programov je dnes už kódovaná a tak je na ich sledovanie potrebná práve spomínaná Skylink karta.

Dnes sa systém kódovania satelitného signálu od spoločnosti Skylink nazýva Irdeto, ale ešte pred necelými dvoma rokmi sa používal celkom iný kódovací systém s názvom CryptoWorks. Práve s týmito dvoma kódovacími systémami súvisia aj rôzne typy Skylink karty, ktoré môžete na trhu nájsť.

Pre stálych zákazníkov

Prvým typom Skylink karty je karta Skylink Výmena a jej novšia verzia Skylink Výmena M7, ktoré sú určené primárne pre tých zákazníkov, ktorí sledovali TV ešte na starom dekódovacom systéme CryptoWorks a chceli by prejsť na novší Irdeto.

Pre nových zákazníkov

Výhodnou kúpou pre nových zákazníkov je zasa Skylink Standard HD M7 dekódovacia karta, ku ktorej po aktivácii získate aj možnosť sledovania všetkých TV programov z ponuky Skylink na 2 mesiace úplne zadarmo. Podobnou alternatívou je aj kúpa Skylink karty staršieho typu (Skylink Standard HD), pri ktorej získate rovnakú výhodu, avšak rozdiely sú v mesačných poplatkoch.

skylink
Príslušenstvo potrebné pre sledovanie Skylink programov – satelit, satelitný prijímač a Skylink karty

Špeciálne Skylink karty

Špeciálnymi variantami sú Skylink karty Skylink ČT a Skylink NEXT. Dekódovacia karta Skylink ČT je určená predovšetkým pre nenáročných užívateľov, ktorým stačí okrem vyššie spomínaných nekódovaných programov sledovať už len štyri ďalšie programy a to konkrétne programy Českej televízie. Avšak, aj v prípade, že si toto svoje rozhodnutie po čase rozmyslíte, Skylink ponúka možnosť rozšíriť si ponuku programov za určitý doplatok. Nuž a posledná alternatíva Skylink karty – Skylink NEXT je pre umožnenie sledovania Skylink programov nezávisle na dvoch TV v jednej domácnosti.