Výber moderátora na podujatie

Keď sa povie moderátor na akékoľvek podujatie, pre väčšinu ľudí sa to zdá byť  jednoduchá úloha. Problém nastáva, pokiaľ je táto úloha zadaná konkrétnemu človeku a on sa s ňou začne pasovať. Vtedy prichádza zistenie, že to asi také jednoduché nemusí byť. Samozrejme, hľadanie v dnešnej dobe začína zapnutím internetu a googlením. Pred človekom sa odrazu zobrazí veľa rôznych stránok ponúkajúcich služby moderátorov a vtedy prichádza ďalší problém – podľa čoho vybrať toho správneho a vhodného moderátora. Tento proces však nemusí byť náročný.

Ako vyberať správneho moderátora

moderatorZákladnou otázkou pri výbere moderátora alebo človeka, ktorý bude sprevádzať publikum programom akcie, je niečo úplne iné. Najskôr si treba uvedomiť o akú akciu sa jedná a aké sú požiadavky na samotného moderátora. Inak sa vyberá moderátor, ktorý má iba krátko uviesť účinkujúcich alebo človek, ktorý ich má aj zabávať.

Najlepším spôsobom na výber moderátora je začať s jeho výberom už počas prípravy programu. Pokiaľ je zapojený aj v tejto prípravnej fáze, dokáže sa lepšie pripraviť na akciu a aj jeho výraz je často prirodzenejší. Hlavne u menej skúsených moderátorov sa niekedy stáva, že pokiaľ nemajú dostatočný prehľad o programe, tak nedokážu vlastnou improvizáciou adekvátne zakamuflovať možné problémy.

Známa tvár dodá noblesu každej akcii

moderator-bindoPokiaľ máte záujem o zvýšenie prestíže vlastnej akcie, je vhodné spoľahnúť sa práve na niektorú zo známych tvári z televíznej obrazovky. Samozrejme s angažovaním sú spojené zvyčajne vyššie náklady, avšak potešenie hostí je cieľom každého usporiadateľa a hostiteľa.

Pokiaľ sa teda rozhodnete ísť touto cestou, najlepšou alternatívou je zamerať svoje hľadanie priamo na stránky, kde sú služby takýchto moderátorov zoskupené a ponúkané. Je to jednoduchšie a rýchlejšie ako sa snažiť osloviť každého zvlášť. Ja môžem odporučiť práve túto stránku, kde si jednoducho a prehľadne môžete nájsť moderátora, ktorý presne spĺňa vaše predstavy. Priamo ho osloviť a požiadať o ponuku na základe vašich špecifických požiadaviek. V dnešnej internetovej dobe nie je našťastie už nič príliš zložité. Tak nech sa páči.