Vintage doplnky

Asi každý z nás túži po krásnom bývaní, kde by sme sa cítili príjemne nielen my, ale aj všetci naši hostia. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no zariaďovanie interiéru patrí k tým najťažším prácam a mnoho ľudí bohužiaľ v tejto fáze zlyháva. Výsledkom sú nevkusné byty plné gýčového nábytku a doplnkov, kde prevláda veľký chaoz. Pritom to vôbec nie je také zložité, veď na to, aby ste mali krásne bývanie stačí vybrať kvalitný nábytok a dotvoriť detaily s doplnkami. Pri zariaďovaní však platí staré pravidlo, že menej je viac, preto skôr než si do bytu niečo kúpite, dobre si premyslite kam to umiestnite a či sa to do miestnosti hodí. Veľmi populárne sú dnes napríklad vintage doplnky a vlastne všetko zariadenie v tomto štýle.

vintage doplnky
Dokonalé vintage doplnky do kuchyne

Čarovné vintage doplnky

Vintage štýl si mnohí zamieňajú za provensálsky alebo aj za shabby chic štýl a hoci majú všetky niečo spoločné, netreba ich miešať dokopy. Originálne vintage kúsky zoženiete najčastejšie u vašej babičky, no ak takúto možnosť nemáte, pátrajte po nich v špecializovaných obchodoch s doplnkami. Doplnky vo vintage štýle sa vyznačujú opotrebovaným starým vzhľadom, čiže ide o kúsky, na ktorých vidieť známky času. Staré hodiny, rám z obrazu, svietnik, podnos, porcelánová šálka, ale aj staré obliečky na vankúš či pekný vyšívaný obrus. Vintage doplnky majú svoje čaro a pokiaľ viete ako a s čím ich kombinovať, potom môže výsledný efekt naozaj stáť zato a vaši hostia sa u vás nebudú vedieť vynadívať.

vintage doplnky
Vintage obývačka s doplnkami

Vintage doplnky – vzory a farby

Zariaďovať byt a vintage nábytkom môže byť náročné, no určite nie nezvládnuteľné. Ak chcete, aby bol výsledok autentický, musíte všetko dotiahnuť do detailov a práve s tým vám pomôžu vintage doplnky. Pre tento štýl sú charakteristické farby ako béžová, biela, sivá či hnedá, no veľmi často sú dopĺňané horčicovo žltou, striebornou a zlatou. Vintage doplnky to sú predovšetkým háčkované obrúsky, staré fotorámy, prútené koše, taniere, šálky a iný porcelán, ale aj honosné lustre či hodiny. Tak zapojte svoju fantáziu a vytvorte si domov, ktorý vám budú všetci závidieť.