Vietnam ponúka gastronomické zážitky svetového rangu

Ísť za exotikou počas celého kalendárneho roka sa už stáva pevnou súčasťou dovolenkujúcich Slovákov. Mnoho ľudí volí skôr európske destinácie, ktoré sú akoby na skok, čo sa odráža na cenách leteniek. Keď už však majú náš kontinent precestovaný, obhliadajú sa po nových kútoch sveta, ktorý schováva dosiaľ nepoznané čaro. Preto sa pohľady upierajú na Áziu, kde nájdete hneď niekoľko populárnych krajín, ktoré svojich návštevníkov dokážu prijať s otvorenou náručou, čoho výsledkom sú nezabudnuteľné zážitky počas pobytu pri mori. Medzi také krajiny patrí aj Vietnam, ktorý je známy skôr pre komunizmus a pre vojnu s Američanmi než pre priezračné čisté more, krásne pláže a skutočne skvelú gastronómiu.

Vietnam
Prekrásne pláže.

Vietnam vám zachutí

Ázijských reštaurácií je na Slovensku plno. Niekedy sa nám môže zdať, že na každom jednom rohu. Ich kvalita sa líši, a to čo je pravá ázijská gastronomická skúsenosť a čo je len neadekvátna náhrada, niekedy ani nespoznáme. Za skutočnými zážitkami, ktoré potešia všetky chuťové bunky, sa chodí priamo do Vietnamu. Vietnam je mimoriadne lacnou krajinou, preto sa tu dobre najesť je finančne nenáročnou voľbou. Strava sa skladá najmä z ryže, mäsa, nudlí a zeleniny. Takýto mix je zárukou toho, že pribrať ani nestihnete, nakoľko tieto jedlá sú veľmi ľahké.

Vietnam
Hladný určite nebude ani gurmán.

Vietnamskú kuchyňu ovplyvnili francúzski kolonizátori

Vietnamci počas svojej histórie boli zameraní skôr na kuracie mäso. To sa zmenilo príchodom Francúzov, ktorí ich naučili zamilovať si bravčové mäso. Táto zmena je badať najmä v polievkach, kde je silný vývar z hovädzieho a teľacieho mäsa a kostí, čo dodalo polievkam nevídanú silu a chuť. Zaujímavým faktom je skutočnosť, že čím nižšie sa vo Vietname dostanete, tým sú jedlá podstatne sladšie. Je to spôsobené tým, že Vietnamci používajú sladké suroviny, ako je ananás, mango alebo kokos. Pokiaľ ide o legendu, ktorej by ste sa nemali vyhýbať, tak je to polievka Pho Bo. Dobré jedlo, to je súčasť dobrej dovolenky. Vietnam je miestom, kde si ho užijete dosýta.