Večerné šaty do skrine každej ženy

Večerné šaty sú niečo čo potrebuje každá žena vo svojom šatníku. Mnoho spoločenských príležitostí si vyžaduje formálnejšie dlhé šaty skôr ako krátke koktejlové a ich nákup môže byť pre niektoré ženy stresujúcim.

Dosť času na správne rozhodnutie

Večerní šaty
Luxusné večerné šaty

Večerné šaty by ste mali kupovať v dostatočnom predstihu a nie v rýchlosti na poslednú chvíľu. Pri ich výbere by ste mali rovnako pamätať na niektoré ich špecifické vlastnosti. Večerné šaty by mali odpovedať typu tela nositeľky ale rovnako aj spoločenskej udalosti, ktorej sa nositeľka účastní. Mali by byť tiež pohodlné a želaním nositeliek je, aby boli aj cenovo dostupné.

Večerné šaty si môžete vypožičať v špecializovaných salónoch, požičať si od kamarátky alebo zainvestovať do vlastného kúsku. Prvá možnosť je výhodná či už z hľadiska finančného alebo ak si chcete byť istá, že také šaty ako vy nebude mať už žiadna zúčastnená dáma. Riziko rovnakých šiat na jednej udalosti sa zvyšuje, ak vás tento model na prvý pohľad zaujal v miestnom butiku. Ak v tomto butiku mali viacero týchto večerných šiat je pravdepodobné, že inú dámu zaujali rovnako ako vás a na plese sa stretnete ako dvojičky.

Ako nájsť najlepšie večerné šaty?

Večerné šaty
Večerné šaty aj pre plnoštíhle

Začnite určite od zistenia vašich správnych mier a určenia typu postavy. Pri výbere všeobecne platí, že treba upriamiť pozornosť na svoje prednosti a odviesť pozornosť od svojich nedostatkov. Pokiaľ máte rovnú postavu, teda nemáte veľké boky a slabšie rozoznateľný pás, mohli by ste zvážiť šaty s opaskom. Opasok alebo zvýraznený pás rozdielom farieb alebo riasením vytvorí na vašom tele príťažlivé krivky.

Postava takzvanej hrušky je definovaná širším pozadím a bokmi. Takejto postave vyhovujú večerné šaty, ktoré upriamia pozornosť na vrchnú časť šiat. Tento trik sa dá docieliť riasením v oblasti dekoltu alebo lesklými materiálmi. Oválnej postave najviac pristanú šaty, ktoré sú výrazné v hornej a dolnej časti, minimálnu pozornosť však púta pás.

Ak už máte akúkoľvek postavu, podstatné je aby ste sa v šatách cítili komfortne a sebavedome pôsobili na všetkých spoločenských udalostiach.