Turecko dovolenka – návšteva Efezu

Pokiaľ ste sa rozhodli pre Turecko dovolenka a nachádzate sa v niektorej z destinácií, z ktorej sa konajú fakultatívne výlety do Efezu, určite by ste si to nemali nechať ujsť. Toto staroveké grécke mesto, ktoré tvorí súčasť dnešného Turecka vás ohromí svojou veľkoleposťou, zachovalosťou a históriou, ktorá tu dýcha z každého kúsku zeme. Niektoré zdroje dokonca tvrdia, že Efez je najlepšie zachované mesto, ktorého história siaha až do staroveku, čím „predbehol“ napr. aj slávne talianske Pompeje.

Čo môžete vidieť počas tejto návštevy?

Areál tohto starovekého mesta je viac než len rozsiahly, čo je jedným z dôvodov, prečo z neho archeológovia odokryli zatiaľ iba časť. Neustále tu ešte prebiehajú vykopávky, čo by vás však nemalo odradiť, aby ste Efez navštívili počas vašej Turecko dovolenka. Najväčším bodom záujmu a dôvodom, prečo sa sem turisti rozhodnú ísť je jeden z divov sveta – Chrám bohyne Artemis. Jeho dávnu slávu pripomínajú stĺpy postavené v iónskom štýle, ktoré sú celosvetovým unikátom.

Turecko dovolenka – raj pre milovníkov histórie

Chrám bohyne Artemis však nie je jediným miestom Efezu, ktorý sa oplatí navštíviť. Rovnako populárny je napr. aj Hadriánov chrám, ktorý bol postavený v roku 123 nášho letopočtu či staroveká knižnica postavená na počesť jedného z rímskych konzulov – Celsa a po jeho smrti začala zastávať aj funkciu jeho hrobky. Pokiaľ ste teda milovníkmi histórie, Turecko dovolenka a zároveň výlet do mesta Efez vás určite nesklame.

Koloseum (rímsky amfiteáter) aj v Turecku

Koloseum v Taliansku, hoci je spomedzi všetkých najznámejšie, ani zďaleka nie je jediným zachovaným amfiteátrom z týchto čias. Aj počas Turecko dovolenka, konkrétne v tomto starovekom mestečku nájdete rímske divadlo, ktoré dokázalo v tej dobe privítať až 25 000 hostí. Nuž, toto bola iba stručná prehliadka niektorých najvýznamnejších stavieb, ktoré nájdete v srdci Efezu. Turecko dovolenka vám toho však ponúka ešte oveľa, oveľa viac, najmä čo sa týka histórie. Čítajte ďalšie naše články s tematikou dovolenka v Turecku.

turkey-efez-tui.hu

turkey-efez-tui.hu (1)