Tri kroky k výberu dokonalej svadobnej kravaty pre ženícha

pánske kravaty
Kravata v mätovej farbe krásne oživí sivý oblek

Pri plánovaní svadby sa už tradične kladie veľký dôraz najmä na výber svadobných šiat a doplnkov pre nevestu, pričom ženích ostáva tak povediac v úzadí. To však neznamená, že i on by sa nemal výberu svojho svadobného outfitu povenovať! Dnes sa pozrieme napr. na to, ako si vybrať ten správny typ kravaty, ktorý bude dokonale ladiť k vášmu obleku, k neveste i k celej svadbe…

1. Výber farby

Farebných variácií, v ktorých sú kravaty dostupné v obchodoch aj v internetových e-shopoch, je neskutočné množstvo. Samozrejme, istotou, ktorou nemôžete nič pokaziť, je vybrať si čiernu kravatu. Tá sa však hodí skôr k svadobnému smokingu, než ku klasickému obleku. K obleku je oveľa lepšou voľbou vybrať si kravatu, ktorá bude korešpondovať napr. s farbou nevestinej kytice alebo s farbou svadobnej výzdoby (ak je takýchto farieb viac, vždy si vyberajte ten najtmavší odtieň, aby pôsobil kontrastne s vašou bielou košeľou). Nuž a ak sa vám nepozdáva ani farba, v ktorej duchu sa nesie celá svadobná výzdoba, potom môžete ešte skúsiť zlatú či striebornú kravatu – tie sa tiež vo všeobecnosti považujú za neutrálne farby pre kravaty.

2. Výber vzoru

pánske kravaty
Paisley vzor nie je vôbec staromódny

Tak, ako existuje veľký výber farieb pre pánske kravaty, tak existuje i množstvo vzorov, z ktorých si môžete vyberať. Tu platí, že v jednoduchosti je krása a tak, ak si vyberiete formálnu jednofarebnú kravatu bez vzoru, nič tým nepokazíte. Ak však chcete trocha zaexperimentovať, vhodné sú aj jemné diagonálne prúžky, kravaty s geometrickým vzorom alebo tzv. „Paisley“ vzor.

3. Svadobné kravaty a trendy

pánsky motýlik
Vyberiete si namiesto kravaty motýlika?

Samozrejme, aj výber svadobnej kravaty by mal ísť ruka v ruke s najnovšími módnymi trendami. Momentálne môžete siahnuť po širších kravatách, ktoré sú vhodné najmä pre mužov so svalnatými a širokými ramenami, ale aj po užších kravatách, ktoré si obľúbili najmä mladšie ročníky. Nuž a na čo nesmieme zabudnúť, to sú motýliky – ak si totižto vyberáte ten správny módny doplnok pre váš svadobný outfit, určite by ste mali zvážiť aj túto možnosť, vďaka ktorej sa z vás stane skutočný gentleman!