Tréningové nohavičky pre môjho drobca

Och áno, už je to tu. Z môjho malého sladkého drobčeka sa stáva veľký chlapec, ktorý už nebude potrebovať plienky. Teším sa, že budem mať o prácu menej, no zároveň si uvedomujem, že je to ďalší krok k jeho samostatnosti. A už ma bude potrebovať stále menej a menej. Sedenie na nočníku je už naša každodenná rutina. Drobec sa už aj sám vypýta, keď potrebuje. No ešte sa stáva, že sa vypýta neskoro a má potom mokré oblečenie. Často sa tak ponorí do hry, že nejaké nutkanie na cikanie ho predsa nemôže vyrušiť. A tak teraz právam miesto plienok tréningové nohavičky. Nie je toho veľa, ale predsa.

tréningové nohavičky
Vrchné nepremokavé PUL tréningové nohavičky jednoveľkostné

Uľahčenie odplienkovania

Kamarátka, ktorá už má dve deti bez plienok, mi poradila. Ukázala mi tréningové nohavičky, ktoré jej uľahčili život počas odplienkovania jej detí. Čo sú to vlastne tie tréningové nohavičky? Vyzerajú ako bežné detské nohavičky, či slipy. No medzi nožičkami majú všitú vrstvu polyesterového materiálu laminovaného polyuretánovou vrstvou, vďaka ktorej sú nepremokavé, no priedušné. Vnútorná, teda dotyková  vrstva je z bavlny, alebo iného savého materiálu. Ten dokáže zachytiť menšiu nehodu, no plné vycikanie dieťatka nie. Preto je vhodné používať tréningové nohavičky pri dieťatku, ktoré sa už na nočník pýta a len občas sa mu pritrafí menšia nehoda. A to je náš prípad.

tréningové nohavičky
Špeciálna vkladacia plienka, ktorá sa skladá z plienkovej základne a pripínacieho dlhého savého jadra

Výhody

Chvíľku som mala v úmysle sa opäť vrátiť k plienkam, no už keď sme raz začali, tak vytrváme. A veru drobec si nohavičky sám vyberie radšej ako plienku. Majú pekné obrázky a myslím, že sa takto cíti byť už „veľký“ chlapec, ktorý plienky nenosí. Určite ho to motivuje. Výhodou týchto tréningových nohavičiek je, že po pocikaní ich len preperiem a rýchlo uschnú, ale aj tak ich potrebujem štyri kusy. To je množstvo pre nás, no možno vo vašom prípade to menej, alebo aj viac. Ja som rada, že ich mám. Nie som už taká namrzená, keď sa pritrafí menšia nehoda.