Tréning s vlastnou hmotnosťou je skvelým doplnkom Krav Maga

Pokiaľ sa venujete akémukoľvek bojovému športu, sebaobrane alebo bojovému umeniu, tak s narastajúcimi skúsenosťami zistíte, že veľkým limitom je vaša vlastná kondícia. Jedinou možnosťou ako zlepšiť možnosť svojej sebaobrany bez nárastu kondície, je používanie obranných prostriedkov na sebaobranu. Avšak tento systém je efektívny iba krátkodobo a ste závislí od týchto prostriedkov, preto je efektívnejšie vedieť sa brániť aj bez nich.

Vaša kondícia samozrejme rastie aj vďaka týmto tréningom, ale pokiaľ sa chcete zlepšovať rýchlejšie tak časom začnete zvažovať alternatívy ďalších športov alebo cvičení. A rovnako je to aj pri tréningoch Krav Maga.

Každý tréning chce svoj čas

krav maga workout
krav maga workout

Práve toto je častým problémom doplňujúcich tréningov. Pokiaľ sa venujete pravidelne tréningu napríklad Krav Maga 2 – 3 krát do týždňa, nájsť si čas na ďalšiu návštevu fitnescentra môže byť veľký problém.

Preto sa práve cvičenie vlastnou váhou stáva vhodnou alternatívou. Keďže tento typ cvičení môžete vykonávať aj doma, stačí si maximálne zakúpiť jednoduchú hrazdu, prípadne navštíviť akékoľvek detské ihrisko vo vašom okolí.

Pre Krav Maga je workout skvelou voľbou

krav maga tréning
krav maga tréning

A práve pre potreby bojových športov a aj Krav Maga je práve využívanie vlastnej váhy vhodnejšie ako klasické posilňovanie s činkami. Keďže sa tu maximálne využívajú a rozvíjajú schopnosti vlastného tela, ktoré rovnako využívate aj na sebaobranu.

Práve tento typ cvičenia teda skvele dopomáha k lepšej možnosti ovládať vlastné telo, rovnako je patrný nie len nárast sily a vytrvalosti samotnej. Popri týchto schopnostiach sa rozvíjajú aj flexibilita a pružnosť tela a lepšia koordinácia pohybov.

Neposlednou veľkou výhodou je ušetrenie financií za vstup do fitnescentra a vybavenie. Keďže nemusíte investovať prakticky do ničoho a cvičiť tak môžete de facto zadarmo.

Aj pri cvičení je dôležitá presná technika

Rovnako ako pri Krav Maga, tak aj pri cvičení s hmotnosťou vlastného tela je dôležitá presná technika. Inak môžete veľmi jednoducho riskovať zranenie, ktoré vás skôr spomalí v progrese ako by pomohlo. Preto sa treba hlavne na začiatku perfektne sústrediť na správnu techniku a vďaka tomu sa aj workoutové cvičenie stane súčasťou vášho života rovnako ako tréning sebaobrany.