Trendy v interiérovom dizajne

Každý rok prináša nové trendy, či už v móde alebo interiérovom dizajne domácností. Nové trendy sa svetu predstavujú na medzinárodných výstavách, ktoré osobne môžete absolvovať v Miláne alebo Kolíne. Môžeme povedať, že tento rok nadväzuje na trendy minulého roka, no prináša aj nové zaujímavé štýly. Poďme si ich teda trochu predstaviť.

Návrat k prírode

Neviem či ste to už všimli alebo nie, tento rok je rok zelenej farby. Je dobré mať v byte trochu zelene a to nielen preto, že je to práve in. Rastliny v byte majú mnoho funkcií. Okrem toho, že zútulňujú interiér, pôsobia ukľudňujúco a v domácnosti vytvárajú príjemnú atmosféru. Navyše, sú rastliny, ktoré pôsobia nie len dekoračne ale majú aj výborné vlastnosti ako napríklad to, že čistia a filtrujú vzduch alebo udržujú v domácnosti správnu vlhkosť. No samozrejme prírodný štýl sa netýka iba rastlín. Ide aj o nábytok či doplnky z prírodného materiálu, pričom sa začína využívať aj surové drevo. Drevo sa často kombinuje s koženými prvkami, jemných hnedých odtieňov a novinkou je kombinácia dreva s plastom.

interierove studio triha.sk

Farby roka 2014

Domácnosť by nemala pôsobiť nudne a hlavne by mala pôsobiť svetlo. Interiérový dizajn preto tento rok ponúka hneď niekoľko farebných kombinácií. Najkontrastnejšou je kombinácia čiernej a bielej, ktorá by mala byť oživená nejakou výraznou sviežou farbou. Medzi farebné trendy tohto roka patrí žiarivá orchidea, odvážna farba, ktorá pôsobí ukľudňujúco a spirituálne. Dobre sa kombinuje so striebornou alebo šedou. Oslňujúcu modrú, môžete použiť na závesy, obliečky, či steny a dobre ladí s bielou. Farba kajenské korenie na bielom alebo šedom podklade, dodá vášmu interiéru ohnivú energiu. Farba plamenníková oranžové, pôsobí osviežujúco a hrejivo, žltá frézia zase štýlovo. Letné dni na pláži vám bude pripomínať piesková farba, ktorú je vhodné obohatiť o doplnky sýtych farieb. Medzi neutrálne farby interiérového dizajnu patrí paloma, jemné odtiene šedej. Ukľudňujúco a relaxačne pôsobí aj pastelová modrá a fialková.

Sami vidíte, že možnostiam interiérového dizajnu sa medze nekladú. Stačí len popustiť uzdu vašej fantázie.

bytovy dizajn triha.sk