Topánky – bez nich ani na jediný krok

Topánky sú slabosťou asi každej ženy a dôvodom je nielen fakt, že sa bez nich nezaobídeme keďže nám chránia nohy pred zranením, ale najmä to, že sú perfektným módnym doplnkom, vďaka ktorému môžeme vyzerať každý deň inak. Topánočky nájdete v obchodoch v nekonečných prevedeniach podľa toho aký štýl nosíte, aké farby a materiál preferujete či na aké ročné obdobie ich potrebujete. Nech už vo svojom botníku máte aj desiatky topánok, vždy sa nájde miesto pre nový pár, pretože možností ako ich kombinovať s oblečením je nekonečno. Nebojte sa kúpiť si aj extravagantné kúsky, využijete ich pri jednoduchom outfite, ktorý oživia a dodajú mu punc originality.

topánky
Topánky sú slabosťou každej ženy.

Ako vyberať topánky?

Kupujeme si ich hlavne podľa vzhľadu, ale aj ceny. Dizajn topánky nás musí zaujať hneď na prvý pohľad a musí byť niečím výnimočný, aby sme v nich  nevyzerali tuctovo. Dôležité je aj to, na akú príležitosť topánky potrebujete, keďže iný druh obuvi nosíme na vzácne príležitosti, iný na športovanie, iný do práce a iný zase vo svojom voľnom čase. Preto treba vedieť rozlišovať aká obuv je vhodná. Na čo ale treba dávať pozor je kvalita šitia a materiál z ktorého sú topánky ušité. Najlepšou voľbou je pravá koža, no určite neurobíte krok vedľa ak siahnete aj po semišových, latexových a pri teniskách aj látkových topánkach.

topánky
Semišové, latexové, látkové topánky. Je jedno aké máte pokiaľ sa vám páčia.

Topánky musia sadnúť!

Na to, aby ste sa v topánke dobre cítili a chôdza v nich bola maximálne pohodlná, musia vám perfektne sadnúť. Je úplne jedno, že sa vám strašne páčia, ak nemajú vaše číslo alebo ho aj majú, no topánka vám na nohe dobre nesedí alebo vás tlačí, neberte ich! Žiadne také, že sa časom poddajú a roztiahnu neexistuje a vám ostanú len odtlaky na nohách a topánky, ktoré nemôžete nosiť. Kým ich definitívne zoberiete, poriadne si ich vyskúšajte, poprechádzajte sa v nich a až keď si budete istá, že vám sedia, potom plaťte. Navyše topánky by sa mali skúšať v poobedňajších hodinách, kedy je noha po celom dni mierne opuchnutá – vyhnete sa tak tomu, že vám je topánka, ktorá vám predtým dokonale sedela, zrazu malá.