Top 10 miest v Anglicku (2)

Ak si plánujete najbližšiu dovolenku a túžite spoznať predovšetkým krásnu prírodu, prečo nezvoliť Anglicko? Rezervujte si letenky do Anglicka ešte dnes, urobte niečo spontánne, hoci len na víkend. Možno budete sami prekvapení, ako vám to prospeje…

Pre najkrajšie architektonické pamiatky navštívte napríklad aj tieto:

letenky do anglickaTower of London je dnes domovom britských korunovačných klenotov, no kedysi táto veža slúžila ako väzenie a to od roku 1100 až do polovice 20. storočia. Hrad bol objavený v zime v roku 1066 ako súčasť normanského dobytia Anglicka a slúžil ako kráľovská rezidencia, než sa stala väzením. Ďalšia z nádherných pamiatok, ktoré jednoznačne stoja za návštevu je katedrála Durham. Durham katedrála, v meste s rovnakým názvom na severovýchode Anglicka, je najväčšia normánska budova v Anglicku a snáď aj v Európe. Základný kameň katedrály bol položený 12. augusta 1903. Od tej doby došlo k významným dodatkom a rekonštrukcii niektorých častí stavby ale väčšia časť štruktúry zostala vernému normánskemu dizajnu.

Všetkých milovníkov architektúry uchváti v Anglicku aj York Minster. Jedna z najväčších gotických katedrál v severnej Európe, York Minster dominuje panoráme starobylého mesta Yorku. Táto katedrála obsahuje všetky hlavné fázy gotického architektonického vývoja v Anglicku. Súčasná stavba bola zahájená okolo roku 1230 a dokončená v roku 1472.  K významnej anglickej architektúre neodmysliteľne patrí aj zámok Windsor (Windsor Castle). Nachádza sa asi hodinu na západ od Londýna a je jeden z najväčších a najstarších obývaných hradov na svete. Zámok slúži ako oficiálna rezidencia kráľovnej Alžbety II, ktorá ho počas celého roka využíva často na štátne ale i súkromné účely. Najstaršie stavby vo Windsore sa datujú od vlády Henricha II, ktorý nastúpil na trón v roku 1154. Niektoré časti zámku sú sprístupnené verejnosti, vrátane nádherných komnát a kaplnky sv. Georga.

letenky do anglickaNikomu netreba predstavovať Big Ben v Londýne. Veža s hodinami Big Ben je 150 rokov stará a je najnavštevovanejšou atrakciou v Anglicku. Názov Big Ben v skutočnosti nepatrí samotnej veži s hodinami ale zvonu umiestnenému vo vnútri veže. Zvon má 13 ton a je pomenovaný po mužovi, ktorý prvý krát riadil tento zvon, pán Benjamin Hall. Jedná sa o tretiu najväčšiu voľne stojacu vežu s hodinami na svete. Hodiny sa stali symbolom Anglicka a Londýna, a objavili sa aj v mnohých filmoch. V neposlednom rade môžete navštíviť Stonehenge. Je to jedno z najdôležitejších prehistorických miest na svete. Bolo vytvorené kultúrou, ktorá nezanechala žiadne písomné záznamy, takže veľa aspektov Stonehenge zostáva predmetom diskusie. Dôkazy naznačujú, že veľké kamene  boli postavené okolo roku 2500 pred n. l. Nie je známe, na aký účel tieto kamene slúžili, ale mnoho učencov verí, že pamätník bol používaný ako ceremoniálne a náboženské centrum.

S letenkami do Anglicka

Anglicko je skvelou dovolenkovou destináciou, pretože letecky sa tam dostanete už za 2 hodiny, čo vám umožňuje viac voľného času v samotnej krajine a zároveň vás cesta príliš nevyčerpá. Zároveň, letenky do Anglicka môžete získať za skutočne nízke ceny.