Top 10 miest v Anglicku (1)

Letenky do Anglicka

letenky do anglickaLetenky do Anglicka sú hádam najpredávanejšie v každej cestovnej kancelárii v Európe. Preslávené červené poschodové autobusy, slamené chalupy a vidiecke domy, útulné krčmy v dedine, čaj s mliekom, excentrickí aristokrati, ryby s hranolčekmi či studené, sivé a daždivé počasie…to sú najtypickejšie vlastnosti Anglicka. Mnohí cestovatelia však pri návšteve Anglicka zistia, že tam vlastne ani toľko neprší, ako sa hovorí, a indické reštaurácie ďaleko prevyšujú stánky s predajom rýb s hranolčekmi. Zistia tiež, že Anglicko ponúka množstvo skvelých turistických atrakcií. Letenky do Anglicka vám zabezpečia dovolenku plnú zaujímavých zážitkov.

Tu je zoznam niekoľkých skvelých miest v Anglicku:

letenky do anglickaRezervujte si letenky do Anglicka a navštívte Hadrian’s Wall. Hadrian’s Wall je múr, ktorý bol postavený Rimanmi, aby chránil Britanniu a kolónie z kmeňov v Škótsku. Je 117 km dlhý a tiahne sa po celom severnom Anglicku – od Írskeho mora k Severnému moru. Stavba múru začala v roku 122 n. l. po návšteve rímskeho cisára Hadriána, a z veľkej časti bola dokončená v priebehu nasledujúcich 6 rokov. Dnes sú už viditeľné len úseky tohto slávneho múru.

letenky do anglickaPopri vašich cestách môžete navštíviť aj zámok Warwick. Originálne bola táto budova postavená z dreva Dobyvateľom Williamom v roku 1068. Neskôr, v 12. Storočí, bol prestavaný do kameňa. Počas storočnej vojny, fasáda naproti mesta bola nanovo opevnená, čo je dnes jeden z najznámejších príkladov 14. storočia vojenskej architektúry. V roku 2001 bol tento zámok menovaný za jeden z top 10 historických pamiatok Anglicka. Anglicko má predovšetkým prenádhernú krajinu. Dôkazom toho je aj jazero District. Nachádza sa v severozápadnom Anglicku, v grófstve Cumbria. Jazero District (Lake District) a jeho okolie je najväčší národný park v krajine. Hory a kopce ponúkajú inšpiratívne, dych vyrážajúce scenérie. Množstvo cestovateľov tam každoročne chodí na turistiku a horolezectvo. Nádhernú prírodu nájdete aj v oblasti Cotswolds. The Cotswolds sú rozsiahle kopce na juhu Anglicka. Hlavný hrebeň dosahuje v najvyššom bode 330 metrov nadmorskej výšky. Táto oblasť je známa pre svoje kamenné dediny, historické miesta, zámky a záhrady.

Leťte do Anglicka a spoznajte tieto nádherné miesta na vlastnej koži.