Tip na dovolenku? – smer Filipíny dovolenka

Filipíny dovolenka

filipíny dovolenka
Filipíny dovolenka – viete, čím je taká lákavá?

Filipíny ležia na najvýchodnejšom mieste Ázie, ku ktorým patrí viac ako 7000 ostrovov. Ostrovy sú obývané priateľskými miestnymi obyvateľmi a mnohými domorodými kmeňmi. Zlákajú vás nedotknuté pláže a nádherné prírodné krásy, cez zaujímavé historické pamiatky, až po skúsenosti, ktoré môžete zažiť len na Filipínach a to vďaka Filipíny dovolenka.

Prezrite si súhrn turistických atrakcií, ktoré boli ohodnotené ako tie najlepšie cestovateľmi z celého sveta.

Čaro dovolenky na Filipínach

1.            Útes  Tubbataha 

Tento koralový útes v mori Sulu je morské posvätné miesto chránené a známe ako Národný morský park Tubbataha Reef. Útes sa skladá z dvoch Atolov – Severný a Južný, ktoré sú oddelené hlbokým kanálom približne 8 km širokým. Toto miesto sa stalo obľúbenou potápačskou lokalitou na Filipínach. Morský park je otvorený pre potápačské výlety v období od apríla do júna každý rok (kedy sú vlny najpokojnejšie).

2.             Kostol San Augustin

Tento kostol sa nachádza v meste Manila. Bol postavený v roku 1589 a prežil sedem zemetrasení a dva veľké požiare v priebehu storočí, a dnes hrdo stojí ako najstarší kamenný kostol na Filipínach. Pri hlavnom vchode na drevených dverách môžete vidieť nádherné rezbárske práce. Interiér je krásny, ovplyvnený Mexikom a navrhnutý v tvare latinského kríža. Strop bol maľovaný v roku 1800 talianskymi umelcami Giovanni Dibella a Cesare Alberoni.

3.             Sopka Mayon

Táto sopka je vo výške 2400 m n. m. a je významná pre svoj dokonalý symetrický vzhľad kužeľa. Mayon je najaktívnejšia sopka na Filipínach; za ostatných 400 rokov vybuchla cca 49 krát. Najničivejšie dôsledky boli v roku 1814.  Sopka dnes slúži turistom na trekking, kempovanie, horolezectvo, fotografovanie atď. Malebné miesto, odkiaľ môžete obdivovať sopku z diaľky, je zrúcanina Cagsawa.

4.             Ostrov Malapascua

Tento malý ostrov kedysi známy ako rybárska oblasť, dnes slúži ako ideálne miesto pre potápačov, a je to jediné miesto na svete, kde môžete pozorovať žraloky pravidelne, denne, rovnako ako aj manty a žraloky kladivohlavé. Ostrov ponúka aj ďalšie skryté „drahokamy“, medzi ktoré jednoznačne patria filipínske pláže s krištáľovo čistou vodou, lemované  kokosovými palmami a farebnými koralovými záhradami.

5.             Puerto Galera

Ak hľadáte nenáročnú dovolenku, no túžite spoznať najkrajšie miesta sveta, Filipíny dovolenka je skvelá voľba. Potom navštívte pôvabné mestečko Puerto Galera. Mesto ponúka širokú rozmanitosť fauny i flóry, bohatý nočný život, chutné reštaurácie a priateľskú spoločnosť obyvateľov mesta. Najobľúbenejšie pláže sú White Beach a Sabang Beach.

filipíny dovolenka
Filipíny dovolenka a nádherné pláže, ktoré ponúka

Ak radi spoznávate svet a rozmanitosť kultúr a zvyklostí rôznych národov, Filipíny dovolenka je tá pravá. Mnohé miesta a turistické letoviská sú preplnené cestovateľmi a turistami, a žiaľ, častokrát týmto jednotlivé miesta strácajú svoje čaro. Filipíny si aj napriek turizmu dokázali zachovať svoj šarm a preto odporúčam túto krajinu ako ďalšiu „stopku“ na vašich cestách ne-cestách.