Thajsko – exotika za pár drobných!

Čas letných dovoleniek sa blíži a väčšina z nás už má tú svoju vysnívanú destináciu vybratú. Sú aj takí, ktorí si výber letnej dovolenky nechali na poslednú chvíľu. Ak ste si ešte žiadnu destináciu nezvolili a stále váhate, namierte si to do Thajska. Je to jedna úžasná a krásna krajina, ktorá má nielen množstvo historických pamiatok, ale nájdete tam aj panenskú prírodu. Je to proste exotika ako sa patrí. Čo je najlepšie, táto exotická dovolenka vám z vrecka vytiahne omnoho menej financií než akákoľvek iná exotická destinácia, pretože Thajsko je pomerne lacná krajina. Výsledkom bude dovolenka plná nezabudnuteľných zážitkov za rozumnú cenu.

Thajsko
Thajsko je krásnou krajinou, kam sa rozhodne oplatí ísť.

Nezabudnuteľné Thajsko

Baľte teda kufor a tohtoročnú dovolenku strávte v skutočnom raji na zemi – v Thajsku. Veď dovolenka nemusí byť vždy iba o tom istom a hoci je Chorvátsko či Bulharsko pekná krajina, nemusí to byť každoročná voľba aj pre vás. Thajsko vás príjemne prekvapí a každý jeden deň dovolenky si budete naplno úžívať. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete vyvaľovať na rozprávkovo krásnych plážach s bielym pieskom alebo sa vydáte na dobrodružný výlet do skutočnej džungle napríklad na chrbte slona. Thajsko má toho pre turistov pripravené naozaj veľa a navyše vás prekvapí aj počasie. Pretože tunajšia tropická klíma je príjemne teplá s teplotami až do 36 stupňov, pričom ideálny čas na dovolenku je od novembra do mája.

Thajsko
Thajsko s kryštálovo čistou vodou.

Thajsko – kam sa vydať za dobrodružstvom?

Dovolenka v Thajsku bude bezpochyby patriť k vašim najkrajším dovolenkám a to bez ohľadu na to, kde presne a akým spôsobom ju strávite. Za návštevu však rozhodne stojí hlavné mesto Bangkok. Plné kontrastov a jeho atrakcie ako napríklad Grand Palace, palác Wat Po a mnoho iných. Ak máte radi nedotknutú prírodu a nádherné pláže, potom by vaša cesta mala viesť na jeden z mnohých rozprávkových ostrovov. Thajsko ich má neúrekom! Koh Phi Phi, Koh Nang Yuan, Phuket, Koh Samui, Koh Tao a mnohé iné vám umožnia aspoň na pár dní sa cítiť ako v skutočnom raji na zemi. Thajsko je povestné aj dobrosrdečnými a večne usmiatymi ľuďmi. Taktiež aby sme nezabudli na vynikajúce jedlo, budhistické pamiatky a thajské masáže. Jednoducho destinácia, ktorú musíte zažiť!