Tešíme sa na last minute Taliansko – Portofino

Portofino – talianska oblasť ako z romantického filmu. Hovorí sa, že ešte aj obyčajné stromy sú pekné v Portofine. Portofino je malá ale perfektne upravená dedinka na pobreží svojho vlastného polostrova. Ponúka zdanlivo zdokonaľujúci faktor exkluzivity už len svojou geografickou polohou. Hotely sú tam tiché no trošku precenené, ale vychutnať si nápoj v prístave, kde parkujú jachty bohatých, alebo prechádzka okolo značkových dizajnérskych obchodov je niečo veľmi príjemné a v tejto oblasti aj také čarovné. Ak radi cestujete, krátka či „rýchla“ dovolenka s last minute Taliansko môže byť to pravé.

Last minute Taliansko
Portofino je malá dedinka s chutným domácim jedlom.

Portofino je láska na prvý pohľad (a druhý a tretí…)

Last minute v Taliansku, v Portofine si môžete vychutnať s lacnými letenkami. Krátky 4 dňový výlet na tomto krásnom mieste vám úplne postačí na last minute dovolenku v Taliansku. Takáto dovolenka nie je určená na aktívny šport, pre návštevu najkrajších pláží alebo bohaté kultúrne vyžitie. Ponúka však priestor pre odpočinok, pravé talianske čaro a nekonečné prechádzky farebnou talianskou dedinou. Možno je to aj tým, že domáci vás všade budú vítať ako návštevu celebrít. Nie je prekvapivé, prečo Greta Garbo a iné filmové hviezdy našli svoje útočisko a pokoj práve v Portofine. Toto miesto sa dlhé roky udržiava skutočne vo svojom vlastnom štýle. Mnohí práve tu našli v sebe básnikov alebo citlivejšiu časť samých seba.

Last minute Taliansko
Môžete ochutnávať lahodné vínko a užívať si pokojnú atmosféru.

Last minute Taliansko je aj o jedle

Pri návšteve tejto malebnej dediny Portofino, je najväčšie lákadlo chutné domáce jedlo, ktoré dostanete aj v tých najlepších reštauráciách. Ochutnávky tých najlahodnejších vín s výhľadom na more, návšteva netypického hradu, alebo špeciality ako pizza či šalát z chobotnicou, doplnia vaše spomienky bohatými romantickými zážitkami. Talianske jedlo síce môžete ochutnať aj v iných častiach krajiny, no sami uznajte, že aj halušky chutia inak v Nitre a inak v Čičmanoch. Ak hľadáte dovolenku s last minute do Talianska a hľadáte pravú taliansku atmosféru, „nerozmaznanú“ turistickým ruchom, potom vyskúšajte Portofino.