Terč na zbrane musí byť postavený bezpečne

V poslednej dobe dostávajú zbrane zlý imidž, faktom ale je, že streľba môže byť aj veľmi zábavná – a je to úplne bezpečné, pokiaľ sa urobí niekoľko základných bezpečnostných opatrení. Aj keď sa zákony týkajúce sa vlastníctva a používania zbraní sprísňujú, stále existuje veľa príležitostí, ako si precvičiť svoje strelecké schopnosti. Jedným z najdôležitejších bezpečnostných opatrení je postaviť si terč na správnom mieste.

terč
CVIČNÝ TERČ BOW, 50 X 50 CM

Terč má rôzne podoby

Terč pre športovú streľbu má zvyčajne rad očíslovaných kruhov s čiernym stredom – odtiaľ aj pochádza prirovnanie „trafiť do čierneho“. Pre rôzne strelecké športy sa užívajú rôzne varianty s presne určenými rozmermi celého terča i jednotlivých kruhov. Terče pre vojenskú streľbu predstavujú napríklad siluetu stojaceho alebo ležiaceho vojaka, pre nácvik protilietadlovej streľby sa používajú vlečené terče v podobe lietadla. Pri streľbe zo vzduchovky je dobré si vopred pripraviť cieľ. Ideálnou voľbou s ohľadom na bezpečnosť sú atestované terče a strelnice na vzduchovku, ktoré sú zárukou dobrých výsledkov a bezpečne strávených chvíľ pri streľbe. V ponuke nájdete papierové terče, klasické, pretekárske alebo so zvieraťom, ktoré sú určené do špeciálnych lapačov. Lapače je možné umiestniť v priestore, alebo zavesiť na zvislú plochu. Vďaka svojej univerzálnosti sú výborným riešením pre začínajúceho strelca i pre profesionálov.

terč
3D TERČ BAŽANT

Nepoužívajte plechovky

Ďalšou možnosťou sú strelnice so sklopnými terči. Terče majú klasický kruhový tvar, alebo tvar zvierat. Po zostrelení všetkých terčíkov je možné jednoduchým spôsobom terče znovu postaviť. Pre športovú streľbu sú vhodné biatlonové terče, ktoré sú vďaka svojej konštrukcii ideálne na tréning pre biatlonové polohy. Existujú samozrejme aj terče pre zábavnú či relaxačnú streľbu. Medzi také patria napríklad otočné terče, ktoré sa s každým zásahom pootočia. Ďalšou alternatívou sú siluety. Tieto terče môžu stáť v priestore alebo vo vopred daných rozostupoch. Vymeňte nebezpečné plechovky za poriadny terč a užite si relax a pohodu na strelnici.