Tepláky sa dnes naozaj nosia takmer všade!

Tepláky, tepláky, všade samé tepláky. A to nielen pri športovaní. Tepláky a vôbec všetko športové oblečenie je momentálne veľmi IN. Preto nie je nič výnimočné, ak uvidíte svojich kolegov v tomto pohodlnom oblečení dokonca aj v práci. Zabudnite na časy, kedy ste ich mohli nosiť iba vo svojich voľných chvíľach alebo pri cvičení. Dnes si ich môžete obliecť takmer kdekoľvek, stačí, ak si osvojíte zopár trikov ako a s čím ich kombinovať a na ulici budete neprehliadnuteľní. A okrem toho, že budete vyzerať skvelo, oceníte aj fakt, že sa budete v teplákoch cítiť maximálne komfortne. A to sa dá povedať len o máloktorom oblečení.

tepláky
Tepláky dokážu byť nielen pohodlné, ale aj štýlové.

Tepláky pre každú postavu

Samozrejme nie všetky sú vhodné na to, aby ste sa v nich mohli ukazovať v meste či v práci. Pri kúpe je dôležitý hlavne ich strih, ktorý by mal lichotiť vašej postave, nedeformovať ju a možno aj zakryť určité nedostatky. Najobľúbenejším strihom sú tzv. pudlové tepláky a to najmä preto, že ich môžu nosiť aj ľudia s nejakým tým kilečkom navyše a to bez obavy, že v nich budú vyzerať ako „jaternica“. Pre štíhlejších jedincov je vhodný aj boyfriend strih. Pri ich nosení v zásade platí, že ak sú voľnejšieho strihu, mali by ste ich kombinovať s obtiahnutým topom, rovnako ako s rôznymi doplnkami. Naopak – vypasované si obliekajte s voľným tzv. oversize topom.

tepláky
Môžete si zvoliť aj pestré farby, či vzory.

Bavlnené tepláky? Je aj lepšia možnosť!

Pri výbere tých najvhodnejších by ste si mali určite všímať aj materiál, z ktorého sú vyrobené. Už dávno neplatí pravidlo, že len 100%-ná bavlna je zárukou kvality a pri teplákoch už vôbec nie. Bavlna je síce vynikajúci materiál, no mali by obsahovať aspoň určité percento iného materiálu ako napríklad elastan či lycra. Ide o materiály, ktoré sú pružné a vďaka nim si udržia svoj tvar a nebudú po pár minútach na tele vyzerať, ako keby už za sebou mali nejaký ten rok používania. A čo sa farby týka, veľmi trendová je predovšetkým sivá, ružová a čierna, pretože sa ľahko kombinujú s inými farbami a celkovo sú to príjemné a zaujímavé farby.