Tapety na stenu – veľa hudby za málo peňazí

Aj vy túžite po zmene a žiada sa vám vniesť do vášho interiéru niečo nové bez väčšieho stavebného či dispozičného zásahu? Ako sa vraví, niekedy je menej viac a preto vám odporúčame zamerať svoju pozornosť  práve na vaše steny a ich stav.  Vhodne zvolené farby a vzory zmenia váš domov na nepoznanie a dodajú mu osobitý štýl. Že nemáte chuť znova maľovať? Nevadí. Čoraz modernejšie a trendové sa stali tapety na stenu.

Tapeta na stenu ako dekorácia
Originálna tapeta na stenu prinesie veľmi efektné výsledky.

Prečo by ste si mali zvoliť práve tapety na stenu?

  • ponúkajú veľa možností
  • poskytujú jedinečný dizajn a príjemnú atmosféru
  • tapety na stenu sa dajú umývať
  • sú cenovo dostupné
  • tapetovanie šetrí čas
  • tapety na stenu sú z paropriepustných materiálov
  • tapety na stene otepľujú miestnosť
  • pri odstraňovaní sa väčšina tapiet sťahuje bezo zbytkov

Obavy z tapetovania hoďte ich za hlavu

V súčasnosti už tapetovanie nie je tým, čím bývalo. Tapety na stenách slávia svoju renesanciu a vyberať si môžete z nespočetného množstva farieb, povrchov a prevedenia.

Papierové tapety sú už na ústupe, pretože majú celý rad nevýhod (musia sa prevlhčovať, nie sú umývateľné a pomerne náročné je ich lepenie aj odstraňovanie), no keďže sú najlacnejšie stále majú svojich priaznivcov.

Vinylové tapety na stenu majú najodolnejší povrch (sú odolné voči mechanickému poškodeniu napr. poškrabaním)a ľahkú údržbu. Keďže sú vysoko umývateľné, sú vhodné aj do kuchynských a kúpeľnových priestorov.

Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam sa veľmi populárnymi stali vliesové tapety. Lepia aj strhávajú sa bez namáčania a lepidlo stačí naniesť  iba na tapetu alebo iba na stenu (nie na oboje, ako je tomu u papierových a vinylových tapiet), sú umývateľné, priedušné (čím zamedzujú vzniku plesní) a tvarovo i farebne stále.

Textilné tapety sa vďaka svojej vyššej cene a náročnosti na údržbu hodia prevažne pre vyznávačov luxusu, alebo do reprezentatívnych priestorov – napríklad do firmy, kde sa dá veľmi efektívne zľadiť vzor tapety so štýlom kancelárskeho nábytku.

Tapety na stenu od výmyslu sveta

Ak hľadáte naozaj niečo nové a originálne a nezaujal vás ani jeden vyššie uvedený druh, nezúfajte. Na trhu sú už aj tapety zo sklených vláken či iné špeciálne tapety na stenu z korku, tŕstia, velúru, koženky ba aj tapety s obsahom kovu. V dnešnej dobe nie je problém vybrať peknú tapetu do obývačky, pracovne, či do detskej izby.

Pandia tapety na stenu
Originálne a pekne ilustrované tapety zoženiete aj do detskej izby.