Taliansky nábytok a všetko, čo by ste o ňom mali vedieť

taliansky nábytok
Luxusný taliansky nábytok do spálne

Taliansky nábytok sa stáva čoraz rozšírenejším a obľúbenejším aj v domácnostiach na Slovensku. Niet divu, veď do bytu či domu dokáže vzniesť úplne inú atmosféru – honosnú, no zároveň aj veľmi príjemnú a komfortnú. Ak sa už rozhodnete aj vy zariadiť svoj interiér talianskym nábytkom, určite by ste mali o ňom vedieť aspoň základné informácie, napr. prečo sa stal synonymom luxusu, aké sú jeho charakteristické znaky či aké sú jeho nové trendy.

Záruka kvality z Talianska

Taliansko už samo o sebe je akosi charakteristické dobrým vkusom. To sa prejavilo v obľúbenosti talianskych značiek oblečenia, rôznych doplnkov, ale predovšetkým nábytku. Navyše, taliansky nábytok má aj dlhoročnú tradíciu, či už vo svojej „rodnej“ krajine alebo v celom svete. To je akousi zárukou jeho kvality, ktorú svojim zákazníkom ponúka. Ak hovoríme o dlhoročnej tradícii, nemusíme ani zachádzať do ďalekej minulosti, myslím, že stačí povedať, že firmy, ktoré teraz produkujú taliansky nábytok v tisíckach kusov do celého sveta, začínali ešte okolo roku 1900 ako malé rodinné podniky.

Z čoho je vyrobený taliansky nábytok?

Okrem dlhoročnej tradície, kvality a dobrého vkusu sa taliansky nábytok vyznačuje aj špičkovými materiálmi, z ktorých je vyrábaný. Sem patrí predovšetkým vysoko kvalitné masívne drevo, avšak postupne sa prispôsobuje aj moderným trendom, čo obohatilo jeho spektrum výrobných materiálov o kov, hliník aj sklo. S tým priamo súvisia aj dva smery, ktorými sa taliansky nábytok postupne vyvíja – jeden aktuálny a moderný s čistými líniami, druhý prepracovaný do posledného detailu s nádychom starožitnosti.

Aktuálne trendy

taliansky nábytok
Moderný taliansky nábytok do jedálne

Každopádne, nech už si vyberiete moderný alebo starožitný taliansky nábytok, jedno je isté: Aktuálne trendy pre taliansky nábytok sa predovšetkým vyznačujú slovom flexibilné. Súvisí to aj s trendami, ktoré sú aktuálne pre interiér vo všeobecnosti – izby už nie sú striktne rozdelené ako to bývalo zvykom pre niekoľkými rokmi, ale byt je viac menej jedným veľkým otvoreným priestorom, v ktorom sú oddelené max. spálňa a kúpeľňa. Preto je aj taliansky nábytok flexibilný, aby si ho majitelia mohli kombinovať a presúvať presne podľa svojich potrieb.