Taktická vesta láka svojou univerzálnosťou

Hlavným zmyslom a účelom taktických viest je prispôsobenie všetkého nutného bojového a nebojového vybavenia pre jej majiteľa. Jedná sa o rôzne sumky, vrecká a pestré doplnky súvisiace s výzbrojou alebo výstrojou. Prvé typy takýchto taktických viest sa používali s najväčšou pravdepodobnosťou už v prvej svetovej vojne. Príslušníci jednotlivých armád potrebovali mať všetku výbavu hneď pri ruke. Objavovali sa predchodcovia dnešnej taktickej vesty v podobe remenných „postrojov“, na ktoré si vojaci pripájali vrecká na zásobníky s nábojmi, granáty a inú výstroj.

taktická vesta
Taktická vesta patrí do boja.

Ľahká taktická vesta

Ľahké taktické vesty sú veľmi obľúbeným nosným systémom. Nielen pre účastníkov airsoftových bojových hier a paintbalIu, ale aj pre rybárov, hubárov, poľovníkov a aj tých, ktorí ju môžu prakticky  používať pri výkone svojho zamestannia. Ide o vestu, na ktorej sú hlavne na prednej ploche a bokoch rôzne sumky a puzdrá. V špecializovaných predajniach, na internete aj v army shope sa môžeme stretnúť s dvoma základnými typmi. Prvý má všetky vrecká našité napevno k veste. Druhý typ taktickej vesty má po celej svojej ploche našitú nejakú podpornú väzbu. Tým sa taktická vesta stáva univerzálnejšou. Máme oveľa viac možností a voľnú ruku vo výbere vhodných sumiek a v ich umiestnení.

taktická vesta
Taktická vesta uľahčuje bojové podmienky.

Univerzálnosť použitia vesty je dôležitá

Dá sa povedať, že taktické vesty sú asi najviac univerzálne. Hodia sa v podstate na akýkoľvek druh činností v teréne či bojových operáciach. Ak ste fanúšikom airsoftových bojových hier alebo podobných akcií v mestskej zástavbe, potom využijete jej univerzálnosť ako aj ľahký prístup ku všetkým zariadeniam. Oceníte aj jej pohodlné nosenie v kombinácii s batohom. Ako už bolo povedané, taktická vesta ponúka väčšie využitie prednej plochy na vysádzanie rôznymi sumkami. To na jednej strane trochu sťažuje ležanie na bruchu (ale nie príliš, pretože väčšina viest sa v prednej časti zapína, a tak sa sem žiadna sumka nedá umiestniť), na druhej strane sa k týmto sumkám, respektíve k ich obsahu, ľahko dostanete.