Takmer každý pán nosieva pánske tenisky

Tenisková obuv v poslednej dobe zaznamenáva doslova veľký boom. Je obľúbená predovšetkým u teenagerov a mladých ľudí, ale radi ich nosievajú aj ľudia strednej generácie a seniori. Aj dôstojní starší páni v dôstojnom veku. Ako si ale jednotlivé vekové kategórie vyberajú svoje pánske tenisky? Čo ich na pánskych teniskách láka a hodia sa skutočne ku všetkému?

Pánske tenisky – dôvodov je hneď niekoľko

Dokonca aj odborníci na súčasnú módu občas tvrdia, že tenisky sa hodia ku všetkému. Dôvodov, prečo sú tenisky tak populárne, je hneď niekoľko. Tenisky sú ľahké, odolné, pohodlné a veľmi flexibilné. Dajú sa obuť na výlet do prírody aj do mesta, dá sa s nimi vyraziť do školy, do práce aj pribaliť na dovolenku. Muži si pánske tenisky obujú k rifliam, kraťasom i ďalším typom pánskych nohavíc. Aj ženy tenisky skombinujú s klasickými druhmi nohavíc, ale čím ďalej viac sa tenisky objavujú v spojení so sukňami a šatami.

pánske tenisky
Pánske tenisky zladíte takmer s čímkoľvek.

Materiál, veľkosť, podrážka

Aby ste boli s akoukoľvek obuvou spokojní, je dobré pri nákupe myslieť na niekoľko zásad. V prvom rade je potrebné si zvoliť správnu veľkosť. Je dôležité, aby sa prsty v topánke nekrčili, medzera medzi palcom a špičkou topánky môže byť až okolo jedného centimetra. S príliš veľkou rezervou aj v pánskych teniskách to však tiež netreba preháňať. Každý si uvedomuje, že jednou z predností tenisiek je ich pružnosť. Napriek tomu je dobré si pri ich nákupe uvedomiť, v akom teréne ich najčastejšie budete nosiť. Ak potrebujete tenisky hlavne k výletom do prírody, zamerajte sa na to, aby boli pevné a mali odolnú podošvu.

pánske tenisky
Pánske tenisky sú skvelé v tom, že sú pružné.

Pánske tenisky ako súčasť pobytu na jachte

Platí zásada, že čím náročnejší terén, tým sú lepšie pevnejšie topánky. Kvalitná gumová podrážka dokáže čiastočne tlmiť nárazy a chôdza je tak príjemnejšie. V prípade že plánujete pánske tenisky nosiť aj v mokrom teréne, napríklad na jachte, odporúča sa samozrejme nosiť obuv s protišmykovou podrážkou.