Tajomný kúzelník

Každý z nás už aspoň raz v živote videl nejaké kúzelnícke vystúpenie. S najväčšou pravdepodobnosťou ste kúzelníka prvý krát videli v škole ešte ako dieťa a jeho kúzla a triky vám ostali v hlave dodnes. Ako to všetko robil? Naozaj mal v tom klobúku zajaca? A ako dokázal prepíliť svoju asistentku na polovicu a potom ju vrátiť do pôvodného stavu? Kúzelník nám však odpovede na tieto otázky nikdy nedá a nám neostáva nič iné, len polemizovať o tom ako všetky tie triky a kúzla mohol urobiť. Mnoho ľudí si to neuvedomuje, ale byť kúzelníkom je nesmierne ťažké. Dokonca by sa dalo povedať, že je to jedno z najťažších povolaní na svete. Kúzelníkom totiž musíte byť hlavne srdcom a všetko okolo kúziel vás musí fascinovať a lákať.

Kúzelník
Čarovné karty

Kúzelník vs mág

Samozrejme kúzelník môže mať mnoho podôb. Určite si pod týmto pojmom nemôžete predstavovať iba kúzelníka pre deti, ktorý robí pomerne jednoduché kúzla. Kúzelník – mág svojim vystúpením môže dostať aj nás dospelých, akurát nájsť dobrého mága je o niečo ťažšie než nájsť kúzelníka na vystúpenie pre deti. Deti totiž veľmi ľahko ohúrite a oklamete, stačí ich trochu rozptýliť a odviesť ich pozornosť na niečo iné a kúzlo je na svete. Kúzelník pre dospelých má však neporovnateľne ťažšiu prácu. Ohúriť dospelých ľudí už nie je ani zďaleka také jednoduché a nato, aby bol úspešný. Potrebuje na svojich kúzlach tvrdo pracovať. Medzi najznámejších mágov patrí aj David Copperfield, ktorý nás dokázal celé desaťročia držať v tom, že má nadprirodzené vlastnosti, pretože jeho kúzla boli proste fascinujúce!

Kúzelník
Kúzelník

Kúzelník ako darček? Prečo nie!

Kúzelníka a jeho vystúpenie si môžu vaše deti užiť buď v škole, v škole v prírode alebo aj priamo u vás doma v obývačke. Ako? Veľmi jednoducho. Kúzelník sa totiž môže objaviť aj na narodeninovej oslave vášho dieťaťa. Stačí ak si s ním zajednáte termín a môžete si byť istí, že vaša ratolesť na takýto darček nikdy nezabudne. Veď koľko detí si môže povedať, že malo doma kúzelníka? Pravdou je, že žiadne materiálne dary sa tým zážitkovým ani zďaleka nemôžu vyrovnať. Na rozdiel od hračiek či oblečenia, spomienka na kúzelnícke vystúpenie ostane v detskom srdci navždy.

Kúzelník
Zajačik z klobúka