Svadobné topánky majú ladiť aj s kyticou

Vo všeobecnosti určite platí, že svadobné topánky by mali byť dokonale ladiacim a zároveň dobre padnúcim doplnkom hlavne k svadobným šatám čerstvej nevesty. Tá by si ich mala zaobstarať v dostatočnom predstihu pred touto „život meniacou“ udalosťou. Svadobné topánky by sa asi mali zvoliť s vedomím, že svadba je náš veľký deň, ktorý nechceme „pretrpieť“ v topánkach, na ktoré sme si nestihli zvyknúť. Trocha si v nich pochodiť, vyšliapnuť si ich, cvične si s niekým zatancovať v domácom prostredí. Majú to byť jednoducho topánky, ktoré nám skrátka sedia. V dnešnej dobe navyše nevesty prirodzene preferujú obuv, ktorá im bude dobre slúžiť aj po svadbe na rôzne iné sviatočnejšie príležitosti.

Svadobné topánky
Na svoj veľký deň si treba zvoliť pohodlné topánky.

Svadobné topánky ako  módny doplnok

Nevesta by pri voľbe svadobných topánok mala taktiež myslieť na prostredie, v ktorom sa svadba uskutoční a podľa toho sa zamerať na výber podpätkov. Ak sa obrad odohráva v prírode, bolo by veľkou chybou zaobstarať si topánky na vysokých podpätkoch. Aj niektoré dlažby hradov a zámkov nie sú ideálne pre príliš vysoké a úzke podpätky. Na dlhom zozname svadobných doplnkov sú svadobné topánky pravdepodobne na jeho vrchole. Pre niektoré nevesty je hľadanie perfektných svadobných topánok rovnako vzrušujúce, ako si vopred celé mesiace prezerať módne časopisy s  dokonalými svadobnými šatami.

Svadobné topánky
Aj toto je riešenie.

Najprv šaty, až potom topánky aj svadobná kytica

Najprv si zaobstarajte svadobné šaty. Dokonca aj keď ste narazili na svadobné topánky svojich snov, zastavte sa, pokiaľ ste sa ešte nerozhodli pre svadobné šaty. Vaša svadobná obuv má dopĺňať svadobné  šaty v každom aspekte – v štýle, farbe, detailoch a pod. A aký má charakter vaša svadobná kytica? Niektoré červené topánky ladia s červenými ružami alebo žlté sandále sa môžu hodiť k žltým tulipánom. A týka sa to aj ženícha a jeho svadobných topánok. Akú farbu má vlastne jeho oblek, vesta či kravata?