Oblečenie pre zdravotné sestry už aj štýlovo

V nemocniciach a doktorských ordináciách vidíme zamestnancov oblečených v pomerne prísnej uniforme. Avšak nemusí to tak byť. Oblečenie pre zdravotné sestry a doktorov bolo kedysi navrhované len na základe prísnych predpisov a pravidiel aj čo sa týka materiálu, strihu aj farieb. Dnes sa však na trhu ponúkajú rôzne odevy pre zdravotníkov a oblečenie pre zdravotné sestry je nie len zaujímavé a pohodlné, no môže byť aj vodeodpudivé alebo antibakteriálne. Špeciálne zaujímavé a veselé je oblečenie pre zdravotné sestry, ktoré pracujú na detskom oddelení. Rôzne veselé potlače na takomto zdravotníckom oblečení môže chorľavé deti rozveseliť a potešiť rovnako ako nejaké hračky.

oblečenie pre zdravotné sestry
Oblečenie pre zdravotné sestry vie byť skutočne štýlové.

Oblečenie pre zdravotné sestry

Aj keď sa stále musia dodržať určité predpisy pri oblečení pre zdravotné sestry a ostatných zdravotníkov, rôzne farby môžu pozitívne vplývať na náladu pacientov ale aj samotných pracovníkov. Napokon terapie farbami sa využívajú v bežnej praxi. Rovnako ako si vyberáme oblečenie každý deň podľa nálady, rovnako tak môžeme tieto nálady mierne ovplyvniť ľuďom v našom okolí.

oblečenie pre zdravotné sestry
Veselé farby zdobia moderné oblečenie pre zdravotné sestry.

Vhodné a nevhodné farby do nemocničného prostredia

Napríklad žltá je najveselšia farba, ktorá pozdvihuje náladu a zmierňuje depresie. Je priam ideálna do nemocničného prostredia. Červená môže v inom prostredí vyvolávať iné pocity. Oblečenie pre zdravotné sestry v červenej farbe môže pôsobiť trošku stroho a nervózne. Modrá je farba pokoja a slobody. Mnohým sa spája s časom dovoleniek, vodou, bazénom, jasnou oblohou a teda s letom. Hnedá/mliečna/béžová to sú zemité farby, ktoré odzrkadľujú bezpečnosť a teplo. Taktiež sú veľmi vhodné na oblečenie pre zdravotníkov. Biela, rovnako ako červená má iný vplyv v rozličných situáciách a miestach. Nemocnice sú často spájané s bielou farbou a ľuďom pripomínajú strach, úzkosť a neprirodzenú sterilitu. Oranžová je energická a veselá, povzbudzuje zmysly. Ružová, to je neha, jemnosť, čistota a ochrana. Je taktiež veľmi vhodná na oblečenie pre zdravotné sestry. A nakoniec zelená je farba prírody, sviežosti a harmónie, a často sa aj v domácnosti využíva na vytvorenie príjemného prostredia.