Stream štúdio doma alebo vo firme

Uvažujete aj o tom, že si sami doma alebo vo vlastnej firme zriadite svoje vlastné streamovacie štúdio? Konzultujete aj s odborníkmi v tejto oblasti ako na to a aké výhody a úskalia to môže priniesť? Prečo by ste mali prevádzkovať v skromnejších podmienkach stream štúdio? Vybudovanie a prevádzkovanie vlastného videoštúdia pre živé vysielanie a nahrávanie poskytuje výhodu pohodlia a flexibility. Aj v tom zmysle, že akékoľvek požadované interiérové zmeny v konkrétnom priestore nahrávania si môžete realizovať dočasne alebo natrvalo. A to všetko podľa vlastného slobodného a zároveň aj tvorivého uváženia.

Domáce stream štúdio má aj niekoľko ďalších výhod. Poskytuje vám slobodu nahrávať obsah bez toho, aby ste sa museli prispôsobovať predstavám a scenáru niekoho iného. Svoj vlastný priestor máte vždy k dispozícii. A o to výhodnejšie, pohodlnejšie a úspornejšie je to aj preto, že si stream štúdiou sami navrhnete a vybudujete vo svojich vlastných priestoroch.

stream štúdio
Stream štúdio počas natáčania

Investícia do vlastného stream štúdia sa vyplatí

Investícia do vlastného štúdia na účely tvorby obsahu živého vysielania sa oplatí, ak uvedený obsah hrá dôležitú úlohu v marketingovej stratégii vašej alebo vašej spoločnosti. Potrebujete pravidelne a často zaoberať sa video produkciou. Vybudovanie vyhradeného štúdiového priestoru na nahrávanie a živé vysielanie je nevyhnutným krokom, ak napríklad prevádzkujete online poradenstvo alebo koučing, alebo sa zaoberáte e-learningom a vzdelávaním.

Pokiaľ uvažujte a vybudovaní si vlastného stream štúdia, potom je vhodné uvažovať aj o tomto postupe:

– výber správneho miesta a priestoru,

– získanie dobrých technických zdrojov zvuku a videa,

– kvalitná zvuková izolácia štúdiového priestoru,

– výber a inštalácia dobrého osvetlenia,

– zabezpečenie vhodného príslušenstva a vybavenia,

– používanie najlepšieho stream softvéru a nakoniec

– kontrola kvality internetového pripojenia.

stream štúdio
Stream štúdio pre event Noc výskumníkov

Virtuálne interné stretnutia, webináre, prezentácie, školenia

Najdôležitejšou súčasťou vášho stream štúdia je miestnosť, v ktorej sa nachádza. V obývačke, pracovni alebo kancelárii.. Ako štúdio si môžete zvoliť akýkoľvek priestor, ale majte na pamäti, že priestor ovplyvní ďalšie dizajnové a technické rozhodnutia. Miestnosť, v ktorej sa počas streamovania nachádzate a interiérový dizajn, ktorý s ňou spárujete, udávajú tón vašim streamom.