Stojan na topánky na 1000 spôsobov

Ak hľadáte nové inšpirácie na praktické a užitočné odkladanie topánok (pretože hlavne my ženy vieme, že topánok nikdy nie je dosť), čo mnohí z nás potrebujeme ako soľ, v tomto článku nájdete práve to. Stojan na topánky nemusí byť drahá skrinka či botník, ktorý nakoniec aj tak dispozične nepasuje do vašej predsiene. Nájdite jednoduché a lacné riešenie pre odkladanie vašich topánok.

stojan na topánky
Originálny spôsob úložného priestoru

Nikdy by mi nenapadli schody ako úložný priestor

Hádam najlepší nápad do rodinných domov pre odkladanie topánok je v schodoch. Pod schodmi je častokrát zbytočne prázdny nevyužívaný priestor. Preto niekoľko častí môžete vyplniť veľkými šuplíkmi, ktoré vyplníte topánkami celej rodiny. Keď šuplík zasuniete/zatvoríte, vidíte len vaše klasické schody. Tento inkognito nápad je vynikajúci a šikovný, a to nie len na odkladanie topánok.

Palety na všetko

Hovoríme však o stojane na topánky a preto sú tu všemožne využiteľné palety! Stojan na topánky z paliet môže slúžiť na odkladanie záhradných a turistických topánok, no po ľahšej úprave a nátere farbou na drevo, môžu palety slúžiť ako stojan na topánky rôzneho druhu aj do vášho bytu. Ak máte dostatočne veľkú predsieň, môžete si z paliet vybudovať schodíkový stojan na topánky až po strop.

stojan na topánky
Palety sú v modernom bývaní veľmi vďačnými pomocníkmi

Starý vínový stojan – nový stojan na topánky

Drevený či kovový, stojan, ktorý už doslúžil ako vinotéka, môže po menšej rekonštrukcii poslúžiť ako stojan na topánky. Môžete ho zavesiť na stenu alebo ak máte dva, uložiť na seba a ukladať tam každodennú obuv alebo skladovať sezónne šľapky a sandále.

Stará komoda nemusí byť do zberu

Recyklácia je jednoznačne vynikajúcim spôsobom, ako mať doma originálne kúsky, neminúť ani halier a ešte mať aj dobrý pocit. Zo starej komody si ponechajte len rám. Jadro pekne upravte a opracujte tak, aby ste si tam mohli vložiť zopár vodorovných políc alebo vodorovných aj zvislých. Potom všetko spolu spojte, upevnite, vymaľujte a prosím – originálny a štýlový stojan na topánky je hotový.

stojan na topánky
Starý rám z obrazu? Nevadí. Využite ho ako nový stojan na topánky…

Rám z obrazu nedrží obraz

Ak jednoducho rozoberiete rám z väčšieho obrazu (ktorý už bol na vyhodenie), vymaľujete zaujímavou výraznou farbou a pod seba ich vo vodorovných líniách upevníte na jednu stenu predsiene, môžu dokonale slúžiť ako stojan na topánky s vysokým podpätkom. Toto je len zopár skvelých tipov, no ak máte trošku kreativity a fantázie, určite prídete na mnohé ďalšie nápady.