Stierkovanie nie je iba o hladkej stene

stierkovaniePri slove stierka si veľa ľudí predstaví dokonale hladkú a bielu stenu, ktorá sa pri každom dotyku zašpinila a pri drsnejšom náraze sa kus odlúpne a ukáže sa pôvodná omietka zväčša šedej farby. Tento trend sa však v súčasnosti dosť radikálne zmenil a stierkovanie si nachádza svoje pevné miesto čoraz častejšie aj v moderných interiéroch.

Stierkovanie odporúčajú aj bytový dizajnéri

Pokiaľ ste sa stretli s bytovým dizajnérom a ten sa vyjadroval k rôznym návrhom interiéru, jednoznačne pri niektorých prvkoch odporučil v interiéry využiť aj stierkovanie. Nejedná sa však o celoplošné stierkovanie miestností ako v minulosti, ale skôr o vystierkovanie konkrétnej časti v priestore.

Stierka dovolí vyniknúť interiérovým farbám

Aj keď sa to môže zdať nepravdepodobné, niektoré interiérové farby sú určené na implementáciu priamo na stierku alebo ich efekt lepšie dokáže vyniknúť práve na vystierkovanej ploche ako na klasickej omietke. Jedná sa hlavne o rôzne dekoratívne nátery, ktoré majú dodať interiéru pocit zamatu, hrdze, prípadne kovu.

Ako na stierkovanie?

stierkovaniePri stierkovaní máte v zásade dve možnosti. Buď to necháte na odborníkov a zveríte stierkovanie do rúk odbornej firme. Druhou možnosťou je stierkovanie vykonať svojpomocne. Ani svojpomocné stierkovanie nemusí byť problémom, ale dôležité je dbať na správny technologický postup, ktorý nájdete aj na každom balení stierky. Rovnako je dôležité dbať na kvalitu a čistotu náradia. Pretože bez kvalitného náradia sa stierkovanie veľmi rýchlo zmení na boj s tuhnúcou stierkou, ktorá na stene namiesto hladkého povrchu zanecháva iba hrudky. Kvalitné a svojpomocné stierkovanie sa dá dosiahnuť napríklad s produktami San Marco.

Pokiaľ sa však rozhodnete pre stierkovanie v podaní profesionálnej firmy, rozhodne si dajte predtým spraviť kompletnú cenovú ponuku, ktorá bude obsahovať aj upratovanie a všetky ostatné činnosti, ktoré sú s tým spojené. Rozhodne sa však neodporúča vyberať si z rôznych domácich majstrov bez reálnych referencií. Pokiaľ však nechcete oslovovať konkrétnu firmu, tak sa spýtajte na referencie svojich známych. Tí vám určite radi odporučia firmy, s ktorými boli spokojní.