Správna hádzanárska obuv – halovky

Hádzaná je tímová loptová hra, kde proti sebe súperia dva tímy hráčov, ktorí sa pokúšajú bodovať hádzaním lopty do bránky súpera. Samozrejme vyhráva tím, ktorému sa podarí dať viac gólov. Hádzaná sa hráva prevažne v interiéroch telocviční a športových hál, preto patrí do kategórie halových športov. Napríklad spomeňme volejbal, basketbal, squash či florbal. Existujú však aj varianty exteriérovej hádzanej, teda hry hranej vonku, ako je napr. plážová hádzaná, ale tie sú dnes už skôr výnimkou. Väčšina hádzanárskych družstiev či klubov sa zameriava najmä na halový variant tejto hry. Hádzaná je veľmi rýchla hra, pri ktorej je potrebné byť neustále v strehu a v pohybe. Preto je dôležitá kvalitná hádzanárska obuv, ktorá sa postará o bezpečnosť a komfort chodidiel každého športovca a hráča.

hádzanárska obuv
Správna hádzanárska obuv by mala mať protišmykovú podrážku.

Správna a kvalitná hádzanárska obuv – halovky

Na hádzanú sú najvhodnejšou obuvou halové topánky, tzv. halovky. Tie sú typické svetlou protišmykovou podrážkou ideálnou práve na palubovku športových hál a telocviční. Kvalitná hádzanárska obuv by mala byť tiež ľahká, odpružená a priedušná, aby zabezpečovala maximálny komfort, koncentráciu a flexibilitu počas celej hry. Vybrať si správnu a kvalitnú športovú obuv je alfou a omegou pre každý šport. Pretože vhodná a spoľahlivá obuv je faktor, ktorý má priamy vplyv aj na sústredenie a výkony každého hráča či športovca. Každý z nás predsa dobre vie, aké nepríjemné a obmedzujúce je v nepohodlnej obuvi vôbec chodiť a nie dokonca behať či športovať.

hádzanárska obuv
Hádzanárska obuv by mala zabezpečovať maximálny komfort.

Výber topánok je vždy aj o pocite…

Nech si už vyberáte akýkoľvek typ obuvi, napr. vychádzkovú, rekreačnú, domácu, na bežné nosenie, cestovanie a dovolenky alebo pracovnú obuv či špeciálnu športovú obuv, vždy je to aj o pocite. Pretože v každých topánkach sa potrebujete v prvom rade cítiť dobre. Ako sa hovorí, musia vám „sadnúť ako uliate“. Pri výbere majú vplyv na to, ako sa v topánkach budete cítiť. Ale aj rôzne ďalšie kritériá, ako napr. výber obuvi podľa spôsobu došľapu chodidiel. Prípadne obuv určená špeciálne pre ploché nohy či vyššie váhové kategórie.