Keď ide o šport, potrebujeme mať na sebe maximálne pohodlné oblečenie, ktoré nielen dobre vyzerá, ale je aj praktické. Kedysi sme si pri športovaní vystačili s obyčajnými teplákmi a mikinou. Dnes už vieme, že tento druh oblečenia je vhodný skôr na prechádzky v prírode než na šport. Už niekoľko rokov patria k najobľúbenejším kúskom oblečenia práve športové legíny a to tak u žien ako aj u mužov. Športové legíny nemajú vo svojej kategórii konkurenta. A to najmä preto, že sú neskutočne pohodlné, funkčné a pri cvičení vlastne ani neviete, že ich máte na sebe. Vyberať si pritom môžete z nekonečnej škály farieb aj prevedení, preto si na svoje príde aj ten najnáročnejší zákazník.
Športové legíny – bavlna či syntetika?
Nato, aby športové legíny plnili pri športe všetky funkcie, ktoré plniť majú, musia byť vyrobené z kvalitného materiálu. Zabudnite na bavlnu a siahnite radšej po syntetike! Táto rada sa vám možno nepozdáva, no pravdou je, že najlepšie športové legíny sú vyrobené práve zo syntetických materiálov. Legíny sú vďaka nim neuveriteľne ľahké a vzdušné, čo je pri športovaní veľkou výhodou. To najdôležitejšie však je, že legíny zo syntetiky odvádzajú vlhkosť a pot preč od tela a veľmi rýchlo schnú. To sa o bavlne povedať nedá. Bavlnené legíny by pri cvičení po krátkej chvíli ostali mokré a ťažké. Navyše by vám hrozilo prechladnutie, preto sa im určite vyhnite. Ideálny materiál pre športové legíny je napríklad polyamid, polyester a pod.
Ako vybrať športové legíny?
Takže už vieme, že športové legíny by mali byť zo syntetických materiálov, no ako si vybrať z tak širokej ponuky trhu? Je pravdou, že legíny dostanete kúpiť v mnohých prevedeniach. A to dokonca aj v zoštíhľujúcej, či dokonca anticelulitídnej, variante, no vy sa zamerajte predovšetkým na komfort a funkčnosť. Športové legíny vám musia sadnúť ako uliate. Nesmú vás nikde tlačiť a aj pri aktívnom pohybe by mali ostať na svojom mieste. Nie je nič horšie ako keď si pri behu musíte legíny neustále naprávať, lebo cestujú po celom tele. Vyskúšajte si ich, urobte aj nejaký ten predklon. Skontrolujte štítok s materiálom, ale aj s ich údržbou. Až potom si všímajte iné vychytávky ako napríklad reflexné prvky, farebné prevedenie, skrytú priehradku na kľúč a podobne.