Spoločnosť Sony

SonyTáto tokijská spoločnosť sa už so svojimi produktami preslávila po celom svete. Patrí k popredným výrobcom elektroniky, videa, videohier, nástrojov komunikácie a aj informačných technológii. Spoločnosť Sony takisto disponuje filmovým štúdiom Sony/MGM a hudobným vydavateľstvom BGM. Produkty firmy Sony sú veľmi kvalitné, spoľahlivé a nájdeme ich už takmer v každej domácnosti.

História

Počiatky spoločnosti Sony Corporation siahajú do roku 1946, keď sa mladý inžinier Masaru Ibuka a fyzik Akio Morita rozhodli založiť vlastnú spoločnosť na opravu elektrospotrebičov. Títo dvaja sa streli už na vojne a neskôr investovali asi 500 dolárov do spomínanej opravovne s názvom Tókjó Cušin Kógjó. Dnešný názov vznikol najmä pre lepšiu medzinárodnú komunikáciu so zákazníkmi a vznikol so slova Sonic (zvukový). Ibuka a Morita však nechceli byť ako ostatní a tak začali vymýšľať a vyvíjať nové veci. Ako prvú vec začali predávať automatický varič ryže, no tento výrobok sa kvôli svojej zložitosti v Japonsku neujal. Z tejto chyby sa poučili a začali pracovať na nových vynálezoch. Inžinieri Sony mali v hlave nápad o malom prenosnom rádiu, ktoré v roku 1955 uviedli na trh ako tranzistorové rádio. Tento vynález naštartoval bohatú kariéru spoločnosti Sony a na svet prišli pre nás oveľa známejšie produkty.

NAJ produkty Sony

Zrejme najvýznamnejším vynálezom je televízor s farebným systémom Trinitron z roku 1968, ktorý vytváral dokonalejší a vernejší obraz. O tri roky neskôr spoločnosť predstavila farebný videorekordér a v roku 1975 aj prvý domáci videorekordér Betamax. Kultový výrobok, ktorý zožal neuveriteľnú popularitu bol hudobný prehrávač Walkman. Walkman uviedli na trh v roku 1983 v spolupráci so značkou Phillips. Výrobkom, ktorý ohúril najmä mladšie generácie je určite séria herných konzol PlayStation. Už v roku 1995 Sony predstavili prvú verziu, ktorú neskôr nasledovali PlayStation 2 a v roku 2006 aj PlayStation 3. Po 7 ročnej práci na nových technológiách vyšla v roku 2013 na svet zatiaľ posledná z konzol PlayStation 4. A Sony rastie ďalej…

Sony
Sony Trinitron (1968)