Španielsko naďalej prekvapuje

Pre početných návštevníkov je Španielsko naďalej krajina, ktorá neustále prekvapuje. Určite pre mnohých dovolenkárov to nie je len o mori, plážach, opaľovaní sa a prípadne aj nakupovaní. Existuje toľko dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre návštevu Španielska a toľko lákavých možností, že nakoniec môže byť aj ťažké rozhodnúť sa, na ktorom mieste či v akej oblasti Španielska tú svoju dovolenku nakoniec stráviť.

Španielsko
Španielsko ponúka krásne mestá ako je Barcelona.

Krásne pláže, impozantné hory, sopečné ostrovy

Kto má rád meniace sa úžasné prírodné scenérie, príde si na svoje. Od dramatických, impozantných hôr až po nespočetné množstvo prímorských pláží lemujúcich pobrežie. Španielsko je krajinou plnou prírodných krás a inšpirujúcich vidieckych zákutí a krajiniek. Ak vás lákajú úchvatné výhľady a jedinečná scenéria, potom by vašim dovolenkovým miestom mohol byť aj ostrov Tenerife. Turisti si tu vychutnávajú úchvatné sopečné výhľady a panoramatickú scenériu ostrova. Najväčší z Kanárskych ostrovov leží južne od Španielska. Impozantný vrchol Mount Teide je treťou najväčšou sopečnou štruktúrou na svete.

Španielsko
Španielsko, to je aj skvelá paella.

Krásne pláže aj báječné jedlo

Vedeli ste, že Španielsko má viac ako 5 tisíc kilometrov pobrežia a tisíce pláží? Nech ste kdekoľvek, nikdy nie ste ďaleko od pláže. S viac ako 300 dňami slnečného svitu máte veľkú nádej, že si tepla a slnečných lúčov užijete dosýta. Jednou z najlepších rekreačných oblastí je Costa de la Luz. Nachádza sa v regióne Andalúzia, v blízkosti hraníc s Portugalskom. Táto oblasť je známa pre svoje krásne pláže a je miestom aj pre trocha súkromia dovolenkujúcich. Oblasť nie je taká známa ako niektoré z obľúbených turistických letovísk v Španielsku. Môžete si tu vychutnať množstvo nedotknutých pláží, skrytých zátok a krištáľovo čistých tyrkysových vôd. Pre mnohých ľudí sú jedným z lákadiel návštevy Španielska aj úžasné domáce jedlá. V pulzujúcich mestečkách a mestách, ale aj na vidieku, sa nachádzajú reštaurácie a známe tapas bary ponúkajúce tradičné jedlá španielskej kuchyne. Akým je  paella, guláš z morských plodov a chorizo, vyrobené na základe starých rodinných receptov.