Solárne svietidlá do záhrady

Ako najlepšia forma náhradného zdroja energie na Zemi, sa považuje solárna energia. Táto technológia sa stále zdokonaľuje a má čoraz väčšie využitie. Na solárnu energiu fungujú napríklad solárne svietidlá, využívané najmä v záhradách alebo okolí domu na osvetlenie chodníka a cesty, alebo zvýraznenie tmavých miest.

svietidlá
Solárne svietidlá počas dňa potrebujú dostatok slnečného svetla.

Ako solárne svietidlá fungujú?

Na to, aby solárne svietidlá fungovali, potrebujú dostatok slnečného svetla. Aby večer a v noci vydržali svietiť čo najdlhšie, treba ich nainštalovať tak, aby na ne svietilo slnko približne 8-10 hodín. Pri niektorých typoch to môže byť aj o niečo dlhšie. Ich inštalácia je veľmi jednoduchá, no aby to nebolo len tak na oko, na rozmiestnení si dajte záležať. Jednotlivé lampičky by mali mať medzi sebou rovnomerný rozostup. Zvýrazniť nimi môžete chodník ale aj miesta, ktoré sú príliš tmavé a chcete aby viac vynikli.

Prečo práve solárne svietidlá?

  • sú lacnejšie
  • šetrné k prírode
  • jednoducho sa inštalujú
  • ľahko a rýchlo ich premiestnite na iné miesto
  • nepotrebujú takmer žiadnu údržbu
  • používajú sa LED žiarovky s vysokou životnosťou
  • pôsobia esteticky
  • spríjemnia vaše chvíle v záhrade
svietidlá
Svietidlá na solárnu energiu sú lacné a šetrné k prírode.

Inštalácia solárnych svietidiel

Ak chcete, aby solárne lampy fungovali čo najlepšie, musíte ich umiestniť na slnečné miesto. Svietidlá sú sčasti schopné nasať slnečnú energiu aj keď je trochu oblačno, no nenabijú sa tak ako na slnku. Nie všetky však potrebujú byť na slnku celý deň. Aby sa nabili, stačí im niekoľko hodín. Ak nemáte podmienky na to, aby boli cez deň na slnku dostatočne dlho, skúste také, ktoré sa dajú napojiť na solárny panel umiestnený napríklad na streche.

Keď sa solárne svietidlá začali vyrábať, bolo možné kúpiť iba tie, ktoré sa zapichujú do zeme. Dnes je možné solárne svietidlá aj zavesiť alebo pripevniť na stenu. Vďaka solárnym svietidlám budú tmavé miesta okolo vášho domu alebo v záhrade stále osvetlené, a vy sa budete cítiť bezpečnejšie. Tieto svietidlá navyše navodzujú príjemnú atmosféru.

Solárne svietidlá sa vyrábajú z pevných materiálov ako plast, meď, hliník … Je možné zakúpiť si ich v rôznych veľkostiach, tvaroch.