Slnečné okuliare chránia zrak a skrývajú nedostatky

Viete si predstaviť horúce leto bez slnečných okuliarov? To málokto. Či sa chystáte na dovolenku k moru, alebo do hôr, či na dlhú cestu autom, nemali by vám slnečné okuliare po ruke chýbať. Hoci sa môže zdať, že sa jedná len o dizajnový prvok vášho outfitu, slnečné okuliare toho predstavujú omnoho viac. Základnou funkciou je ochrana zraku. Slnečné lúče máme radi pretože nám dodávajú vitamín D a vieme sa vďaka ním pekne opáliť. Opačný názor na to majú oči, ktoré by sa priamemu žiareniu najradšej vyhli. Priame vystavenie očí slnku môže viesť k poruche zraku.

slnečné okuliare
Pokiaľ nevlastníte Porche, môžete si dopriať tento štýl aspoň ako slnečné okuliare 🙂

Slnečné okuliare a ich filtre

UV filtre na slnečných okuliaroch chránia zrak. Je na vás, aký si vyberiete. Existuje viacero kategórií UV filtrov. Kategória 0 až 1 je príznačný pre svoju bezfarebnosť a vysokú priepustnosť svetla. Využíva sa počas zamračenej oblohy a zníženej viditeľnosti. Druhá kategória sa vyznačuje strednou tmavosťou, je určená pre jasné počasie bez ostrého slnka, počas jari alebo jesene. Najčastejšie sa používa tretia kategória UV filtra, ktorá chráni pred ostrosťou slnka, počas slnečných dní. Populárna je najmä na dovolenkách. Posledná štvrtá kategória má extrémne tmavé sklá. Využíva sa výhradne vtedy, keď je zrak vystavený vysokému jasu, ako sú púšte alebo vysokohorské prostredie. Pokiaľ ste aktívnym vodičom, na používanie tohto filtra počas jazdy v aute rovno zabudnite. Mohlo by to ohroziť bezpečnosť vás aj ostatných vodičov na vozovke.

slnečné okuliare
Ray Ban sú najpopulárnejšie slnečné okuliare za dostupné ceny

Neslúžia len na ochranu zraku

Slnečné okuliare poskytujú jeho nositeľovi dostatočnú anonymitu. Jednak vám zakrývajú podstatnú časť tváre, takže vás okolie nespozná. Taktiež ľudia okolo vás nemajú poňatie kam sa zrovna pozeráte. To je ideálna pomôcka, keď sa vám zapáči osoba opačného pohlavia. Môžete si vychutnať pohľad na neho bez toho, aby si toho všimol a vy sa cítili trápne. Nestihla ste sa namaľovať? Nevadí! Kruhy pod očami alebo napuchnuté vačky nie sú prekážkou k tomu, aby ste vyrazili do ulíc so vztýčenou hlavou. Používanie slnečných okuliarov navyše zabraňuje tvorbe vrások, nakoľko sa vďaka ním nemusíte už viac mračiť. Chcete si splniť sen o dokonalom letnom outfite? To sa nezaobíde bez štýlových doplnkov, medzi ktoré patria aj slnečné okuliare.