Školské tašky – obdobie zápisov do základných škôl sa blíži

Už v apríli prebehnú zápisy detí do prvých ročníkov základných škôl a v prípade, že bude vaše dieťa prijaté a netýka sa ho ani odklad školskej dochádzky zo zdravotných či iných dôvodov, zostanú vám približne štyri mesiace na nákup celej školskej výbavy pre vášho prváčika. Náklady spojené s nástupom detí do prvej triedy sú nemalé (napr. školské tašky, peračníky, výtvarné potreby, zošity, prezuvky, úbor na cvičenie, oblečenie, športová obuv a pod.), preto je najlepšie si nákupy rozložiť na jednotlivé mesiace a školskú výbavu kupovať postupne, bude to pre váš rodinný rozpočet určite menej zaťažujúce. Ideálne je začať tou najväčšou finančnou položkou, ktorou sú vo väčšine prípadov hlavne kvalitné školské tašky. Ako teda vybrať pre prváčika tú správnu?

Školské tašky
Tašku vyberajte spoločne s deťmi.

Vyberáme kvalitné školské tašky…

Výber prvej školskej tašky je v rodine veľkou udalosťou a pre dieťa je to tiež veľmi výnimočná vec, preto je vhodné vyberať správnu tašku do školy spoločne s deťmi. To, čo je prvoradé pre školské tašky, je najmä označenie „školská“, pretože na trhu je veľké množstvo rôznych dizajnovo pútavých batohov a ruksakov, ktoré však nie sú určené na školské účely, ale skôr na rôzne voľnočasové aktivity. Školské tašky musia mať tiež označenie či certifikát o tom, že spĺňajú európske normy a údaj týkajúci sa vekovej kategórie, pre ktorú sú určené (napr. školské tašky pre prvý alebo druhý stupeň). Ďalšími dôležitými kritériami výberu sú materiál, váha, anatomicky tvarovaná chrbtová časť, vnútorné vybavenie a reflexné prvky.

školská taška
Tašky musia mať certifikát, že spĺňajú európske normy.

Kvalitné školské tašky, ktoré potešia aj dieťa

Ak už nájdete školské tašky, ktoré sú skutočne kvalitné a spĺňajú všetky potrebné kritéria, ponechajte výber dizajnu tašky na voľbe dieťaťa, alebo o ňom rozhodujte spolu s ním, aby bola jeho prvá školská taška aj podľa jeho predstáv. Iba tak sa totižto stane skutočne príjemnou a nezabudnuteľnou spomienkou. Deti samozrejme potešia pestré a výrazné farby, ako aj rôzne rozprávkové motívy, či obrázky obľúbených hrdinov. Vyberajte však striedmo, aby dieťa školská taška bavila aj ďalší školský rok (obľúbené sú napr. bodky, srdiečka, motýle, autá).