Školské tašky pre prvákov a ich efektívne čistenie

A je to tu. Nastala chvíľa, kedy pôjde vaše milované dieťa prvý krát do školy. Je to veľká zmena v živote nielen rodičov, ale aj dieťaťa, pretože mu začnú povinnosti a celý režim, aký poznalo doteraz a bolo v ňom zabehnuté, sa zmení. Nakúpiť komplet výbavu do školy je celkom náročné, nielen z hľadiska množstva potrebných vecí, ale aj z hľadiska finančného. Preto je dobré začať s nákupom výbavy postupne, už počas letných prázdnin. Jednak to finančne až tak nepocítite a určite je lepšie si nenechať všetko na poslednú chvíľu. Vyhnete sa tak zbytočnému stresu. Školské tašky pre prvákov je dôležité vyberať dôkladne a premyslieť ich všetky plusy a mínusy.Dieťa ju bude predsa nosiť po celý rok a možno aj viac, ale len v prípade, že vyberiete kvalitnú tašku, o ktorú sa bude starať nielen vaše dieťa, ale aj vy.Veľmi dôležitá je údržba školskej tašky, ktoré sa každodenným nosením ušpiní. My vám ponúkame zopár tipov,ako tašku šetrne vyčisť, čím ju udržíte čistú a voňavú. Vyzerať bude stále ako nová a vydrží vám určite viac ako jeden školský rok.

Školská taška pre vašu čerstvú prváčku

Školské tašky pre prvákov- ako ich správne čistiť?

Na trhu sú školské tašky či batohy, ktoré je možné čistiť aj tak, že ich operiete v práčke. Áno, je to možné, samozrejme len u tašiek , ktoré nemajú hliníkové konštrukcie. Ale na druhej strane, pranie v pračke ničí spracovanie tašky a jej použité látky. Taktiež nie je zrovna šetrné k hranám a rohom tašky, či batohu a môže poškodiť, či zničiť zipsy, alebo aj reflexné prvky. Ako teda šetrne vyčistiť tašku, ktorú je úplne normálne, že sa každodenným nosením do a zo školy zašpiní? Najlepší, najšetrnejší a najefektívnejší spôsob čistenia školskej tašky je sprcha. Tašku treba osprchovať v teplej vode a následne pomocou hubky, či kefky na čistenie a jemných tekutých, či pracích prostriedkov ju dôkladne vyčistiť. Ak po vyčistení na taške stále vidieť veľké škvrny, skúste odstranovač škvŕn na textil, pozor, žiadne agresívne prostriedky, tie by mohli tašku úplne zničiť. Taška v lete vyschne cez noc, v zimných mesiacoch to stihnete za víkend. Takéto šetrné čistenie je ideálne hlavne z dôvodu dlhšej životnosti školskej tašky či batohu.

Školský batoh pre prváčika

Ako zbaviť školskú tašku zápachu?

Aj keď v dnešnej dobe balíme deťom jedlo do desiatových boxov , sem-tam sa stane, že v nej nájdeme nejaký zabudnutý kúsok rohlíka, či jablka.Taška potom nepríjemne napáchne a ak zápach aj po vyčistení tašky pretrváva, jednoducho do nej nasypte jedlú sódu , nechajte cez noc pôsobiť a ráno povysávajte. Jedlá sóda je výborným pomocníkom na odstraňovanie zápachu nielen v školských taškách, ale aj na matracoch, či sedačkách.